Gea Velthut-Sokka • 30. oktoober 2003 kell 10:35

Uuring: Tallinlased pooldavad toetuste sidumist registriga

Enamik tallinlastest pooldab linna toetuste sidumist rahvastikuregistriga, näitas uuringukeskuse Faktum poolt läbi viidud rahvaküsitlus.

Soodustuste ja toetuste sidumist Tallinna elanikuna rahvastikuregistris olemisega pooldas 73% küsitletuist ning ei pooldanud 21% küsitletuist, edastas Raepress. Tallinna elukohaga rahvastikuregistrisse kantute seas olid näitajad vastavalt 77% ja 18%.

Toetuste ja soodustuste sidumist rahvastikuregistriga pooldab ka enamik nö. mitteametlikke tallinlasi - poolt 54% ja vastu 39%.

Samas pooldas toetuste ja teenuste sidumist ID-kaardiga vaid 38% kõigist küsitletuist, selle vastu oli 52% küsitletuist. Rohkem on ID-kaardiga sidumise pooldajaid nende seas, kellel uus isikutunnistus juba olemas (53%) või kes selle lähiajal muretseda kavatsevad (47%).

Soodushindade kehtestamist ametlikele tallinlastele spordirajatiste kasutamisele pooldas 70%, ühistranspordi kasutamisele 64% ning autode parkimisele 59% küsitletuist.

Toetustest teati enim 5000-kroonist toetust lapse sünni puhul (92%) ning 500-kroonist toetust pensionäridele (85%).

Uuringus 'Tallinna linna juhtimisest ning linnapoolsetest teenustest ja toetustest' osales 497 inimest vanuses 15-74 aastat. Tallinna elanikuna oli rahvastikuregistrisse kantud 85% küsitletuist.

Kogu uuringu tekstiga saab tutvuda <#Tallinna koduleheküljel=www.tallinn.ee>

Hetkel kuum