Christel Karits • 13. november 2003 kell 22:00

Jõulusoovid Francis Goyalt

Francis Goya on Eestis esinemiseks koostanud ainulaadse kava, mis pakub siinsele publikule mitu üllatust. ?Viimase kahe aastaga on Goya salvestanud palju uut materjali ning sellest tulenevalt on ka kontserdil kuulda piisavalt uut muusikat,? ütles korraldaja Priit Kala. Eelmistest kontsertidest erineb seekordne oma helipildilt. ?Kontsert on kammerlikum ja natuke intiimsem. Eestist osaleb kammerorkester Noobel Nelik ja Goya ise võtab omalt poolt kaasa kolm muusikut,? rääkis korraldaja.

Goya ootab põnevusega just kohtumist Pärnu publikuga. Kui ta 2001. aasta augustis oma plaadi ?Pleased To Meet You, Mr. Valgre? tarvis Eesti erinevais paigus pildistamas käis, kiindus ta kohe Raimond Valgre elus olulist rolli mänginud väikelinna. Goya lahkus Pärnust kindla sooviga kord tagasi esinema tulla.

Francis Goya ütleb siiralt, et Raimond Valgre on üks tema lemmikheliloojatest ja pärast 2001. aastat on mitu Valgre lugu tema kontserdi repertuaaris, ükskõik, kus ta ka ei esineks. Eesti kontsertidel on neid siiski tavapärasest rohkem. ?Seega tasub kontserdile tulla ka kõigil Valgre muusika austajail,? ütles Kala.

2001. aastal andis Goya välja ka plaadi Raimond Valgre lauludega. Tänaseks on seda müüdud Eestis üle 15000 ja soomes 5000 eksemplari. Üldse on Goya andnud välja üle 40 plaadi, mida on kokku müüdud miljoneid koopiaid, saanud kümneid kuld- ja plaatinaplaate ning teinud kaks ülemaailmset kontsertturneed.

Hetkel kuum