Ülo Toomsalu • 28. november 2003 kell 6:07

PM: Väärtfilmid hakkavad jooksma Sõpruse kinos

Järgmisel aastal hakkab Tallinnas väärtfilme näitama Sõpruse kino, mitte Kosmos, kuigi pealinn soostus viimase kultuuriministeeriumile tasuta ära andma.

Eesti Filmi Sihtasutuse juht Martin Aadamsoo rääkis Postimehele, et nad ei jõudnud Kosmose praeguse rentniku MPDEga sobivale kokkuleppele. «Nad ütlesid, et otsustaksid iga väärtfilmi puhul eraldi, kas seda linale lasta,» lausus ta.

Samuti pakkus MPDE võimalust, et sihtasutus tuleks nende allüürnikuks. Aadamsoo sõnul oli see liiga kallis variant, sest firma soovis üüri kaudu tagasi saada hoonesse tehtud investeeringuid.

Sõpruses saab kino operaatoriks Tallinnfilm, Eesti Filmi Sihtasutusele (EFSA) kuuluv ettevõte. Ekraanil hakkavad jooksma nii sissetoodud väärtfilmid, Eesti filmid kui ka lastefilmid, loetles Aadamsoo.

Väärtfilmide näitamise kohta otsisid EFSA ja Tallinnfilm koos kultuuriministeeriumiga, kes plaanib tuleval aastal väärtfilmide maaletoomist 1,75 miljoni krooniga toetada.

Sõpruses filme näitava firma, hoonet haldava OÜ Kino Sõprus direktor Sirje Oras kinnitas, et kinotegevus ei tasu end ära ning nad lõpetavad 20. detsembri paiku.

«Otsustasime Kosmose ära anda konkreetse asja jaoks,» lausus abilinnapea Toomas Vitsut. «Kui minister ütleb, et neil pole seda vaja, siis meil pole põhjust seda ära anda.» Hoone täpne saatus selgub siis, kui linn saab Paetilt ametliku vastuse, lausus Vitsut.

Hetkel kuum