Ülo Toomsalu • 9. detsember 2003 kell 6:11

EPL: Politsei hakkab kaameratega autosid jälgima

Tallinn kesklinnas hakkavad videokaamerad valvama tiheda liiklusega tänavaid ning kontrollivad autode tausta politsei andmepangast automaatselt.

?Sel aastal viisime videovalvesüsteemi üle politsei Pärnu maantee majja ja vahetasime välja monitorid. Praegu on linnas 22 valvekaamerat ja seda on väga vähe, et politsei juhtimiskeskust täie mahuga tööle rakendada,? leidis linnavalitsuse korrakaitsenõunik Urmas Ait.

Eelkõige kavatseb linn videovalve haaret laiendada kesklinnas, kuid paigaldab kaamerad vajadusel ka mujale, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kesklinnas võiks 50 kaamerat kindlasti olla. Pirita on soovi avaldanud, sest seal on eriti suvel probleeme. Haabersti tegi ettepaneku videovalvekaamerate paigaldamiseks Haabersti ristmiku ja Rocca al Mare keskuse ümber. Politseil on ka oma nimekiri ja seal on neid kohti saja ringis,? märkis Ait.

Täies mahus taotlusi rahuldada pole rahaliselt võimalik, küll paigaldatakse aga autodevoolu kontrollimiseks esimesed videovalvekaamerad tähtsamatele ristmikele. ?Videosüsteemile saab juurde panna numbri tuvastamise süsteemi, mis võimaldab kõik linnas sõitvad autod lasta läbi arvuti. Kõik, kes sõidavad teatud ristmikult läbi.

Arvuti vaatab, mis on selle autoga juhtunud, nii saaks jälitada ka varastatud autosid. Inglismaal on seda moodust rakendatud päris tõhusalt,? märkis korrakaitsenõunik.

Hetkel kuum