Loome Eesti Mensa ühenduse

Egert Anslan 30. jaanuar 2004, 00:00

Eesti on Läti, Leedu ja Hiina kõrval väheseid arenenud riike, kus ei ole Mensa ühendust. Kui Eestist liitub Mensa Internationaliga 50 liiget, saame loa luua Mensa Eesti.

Mensa International on 1946. aastal Inglismaal asutatud rahvusvaheline mittetulunduslik organisatsioon, mille eesmärk on leida ja kokku viia intelligentseid inimesi erinevatest eluvaldkondadest üle maailma. Ainus nõue liikmekssaamisele on kõrge IQ. Lävepakuks on 148 punkti ja selle tulemuseni peaks küündima 2% inimestest. Mensal on üle 100 000 liikme sajas riigis.

Miks liituda Mensaga? Näiteks EBS on laienemistegevuses kasutanud edukalt kontakte Mensa Indiaga. Kuna intelligentsus ja kõrge haridustase on omavahel tugevas positiivses korrelatsioonis, on sealses organisatsioonis ka palju haridusinimesi, kellega on lihtne Mensa liikmena koostöösidemeid luua. Põhiline põhjus liitumiseks on intellektuaalselt stimuleeriv keskkond, mis tekib, kui Mensa liikmed kohtuvad, et huvipakkuvaid küsimusi arutada või lihtsalt ajusid ragistada. Riikides, kus Mensa aktiivselt tegutseb, on loodud palju spetsiaalseid huvigruppe. Need hõlmavad kogu tegevusalade ampluaad alates majandusest, mikrobioloogiast, biokeemiast, kloonimisest ja astroloogiast ja lõpetades veinivalmistamise, pokkeri, mootorrataste ja sukeldumisega.

Intelligentsustest tuleb tellida Inglismaalt Mensa Internationali peakontorist, avalduse blanketid on saadaval EBSis. Teisti tegemine läheb maksma 12 naela (270 kr).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing