Hansapanga aktsia ligi 372 kroonil

Raivo Sormunen 03. veebruar 2004, 00:00

Hansapanga aktsia defitsiit tõstis eile väärtpaberi hinda üle 3 protsendi. Uueks rekordtasemeks registreeriti 371,61 krooni.

Suprema turgude osakonna juhataja Sten Sumbergi sõnul tõstis aktsiat väga madal likviidsus. Väärtpaberi hinna tõusuks piisas lihtsalt sellest, et turul oli väike ostuhuvi, kuid puudus müügihuvi. Sumbergi arvates on Hansapanga likviidsus läinud viimseks ajal kehvemaks. ?Väga madal on aga väikeste aktsiate likviidusus,? rõhutas ta, tuues näiteks Merko Ehituse aktsia, mis teeb väikeste käivetega üha uusi hinnarekordeid. Kuna turg on õhuke (turul on vähe ostu- ja müüginoteeringuid), oleks vaja panna püsti turutegijate süsteem, mis seisneb selles, et maaklerid hoiaksid teatud väärtpaberite osas pidevalt ostu- ja müüginoteeringuid üleval.

Hansapanga aktsia eilne 12,7 miljoni kroonine käive ja 22 tehingut jäävad jaanuarikuu keskmistele näitajatele tunduvalt alla. Mõlema näitaja poolest oli Hansapanga aktsia kehvem ka ülehomme oma aastatulemused avaldavast Eesti Telekomi aktsiast, mis lõpetas eile 116,57 kroonil ehk 0,7 protsenti miinuses.

Päeva lõpus teatas Eesti Väärtpaberikeskus, et Fidelity Investmentsi osalus on otseste ja kaudsete osaluste näol tõusnud Hansapangas üle 5 protsendi. Ehkki tegemist on maailma mõjuka investeerimisfondiga, ei tohiks sel mingit otsest mõju aktsia hinnale olla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing