Reedel börsi vastu huvi ei tuntud

Peeter Stamberg 23. veebruar 2004, 00:00

Tallinna börsil oli kauplemine reedel äärmiselt loid, liideraktsiad sulgusid neljapäevastel tasemetel.

Kokku kogunes käivet poolesajast tehingust vaid 15,5 miljonit krooni. Aktiivsust ei suutnud kasvatada ka see, et tegemist oli optsioonireedega. Viimati oli väiksem käive selle aasta esimesel kauplemispäeval (2. jaanuaril), mil kogukäive oli alla 3,5 miljoni krooni.

Suurem osa käibest tuli ? nagu ikka tavaks ? Hansapanga aktsiast. Panga aktsia hind jäi ligi 14 miljoni krooni suuruse käibe juures samale tasemele kus neljapäeval ehk 356,74 kroonile. Päeva sees oli aktsia nii miinuses kui ka plussis.

Eesti Telekomi aktsiaga tehti esimene tehing alles pärastlõunal ja kokku kogunes 10 tehingust käivet 702 tuhat krooni. Aktsia sulgus 116,41 kroonil ehk samuti samal tasemel kui neljapäeval.

Põhinimekirjas muutusid kaubeldud aktsiatest vaid Harju Elektri ning Norma aktsiate hinnad. Sellel nädalal majandustulemused avaldava Harju Elektri aktsia kerkis 4,34%, 124,23 kroonile. Norma aktsia lõpetas 0,44% miinuses, 107,02 kroonil. Suure tõusu tegi läbi palju I-nimekirjas noteeritud aktsiaid, tõusu peamiseks põhjuseks oli vähelikviidsete aktsiate suur ostu- ja müügihinna vahe.

Pärast börsipäeva lõppu teatas majandustulemused Estiko. IV kvartali kahjum kahanes aasta varasemaga võrreldes, kogu aasta lõikes jäädi kasumisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing