Tarbijakaitse trahvis kasiinopidajaid

Andres Põld 18. märts 2004, 00:00

Trahvitavate ettevõtete nimesid tarbijakaitseamet ei avalikustanud, sest neil on 15 päeva jooksul õigus otsus vaidlustada. Pärast 15 päeva möödumist muutuvad otsus ja trahvi saanute nimed avalikuks.

Eelmise aasta lõpus saatis tarbijakaitseamet kasiinodele seaduserikkumisele viitavad märgukirjad, kirjale reageerisid vaid üksikud hasartmängukohad. Hasartmängureklaam väljaspool selle korraldamise kohta on Eestis keelatud.

Suurema osa märgukirja saanud hasartmängukorraldajate vastu algatas tarbijakaitseamet väärteomenetluse, mille käigus amet trahvid määraski.

Tarbijakaitseameti pressiesindaja Kristiina Vaksmaa sõnul tegi amet kümnest algatatud väärteomenetlusest kolme puhul hasartmängukorraldajale hoiatusmenetluse, seitsmele määrati trahv.

?Trahvisummad jäävad vahemikku 500 kuni 40 000 krooni, trahvi suurus sõltus rikkumise raskusest,? märkis Vaksmaa. Reklaamiseaduse rikkumise eest saab väärteomenetluse korras määrata kuni 50 000 krooni suuruse trahvi.

Eesti Hasartmängude Korraldajate Liidu direktor Tõnis Rüütel ütles, et mitmed trahvi saanud mängukorraldajad tõenäoliselt vaidlustavad selle, sest reklaamiseaduse tõlgendus ei ole päris ühene ning kasiinode puhul pole enamikul juhtudel tegemist mängima kutsuvate reklaamide, vaid kaubamärgi eksponeerimisega.

?Meie liidu liikmed tahavad olla seadusekuulekad ja koostööaltid, kuid me ei pea õigeks firmade korporatiivimago kallale minekut,? lausus Rüütel.

Kristiine Kasiino juhatuse esimees Enno Heinla sõnul said nemad 5000 krooni trahvi, põhjuseks oli kaubamärgi eksponeerimine kaubanduskeskuse infotahvlil. ?Vaidlustasime trahviotsuse, sest ei pea seda õigeks. Kaubamärk on seni kaubanduskeskuse infotahvlil, sest vaidlus käib ja kohtuvälise menetleja otsuses kaubamärgi mahavõtmist ka ei nõutud. Me tahame lõpuks selgeks saada, kas kaubamärgi esitamine oma asukoha teavitamiseks on reklaam või mitte,? lausus Heinla. ?Teiseks trahvi määramise põhjuseks oli see, et Kristiine Kasiino kaubamärk on meie kontorihoonel.?

Eestis on hasartmängu korraldamise litsents 15 äriühingul, mängukohti on ligi 90.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing