Tsiklikoer V.I.P.

30. aprill 2004, 00:00

?Teda oli retsitud, saba ära lõigatud, lisaks veel nabasong ning viis puuki peal. Viisime ta loomaarsti juurde, kus talle tehti kohe kapitaalremont,? meenutab disaineri-õmblejana töötav perenaine Maret Sepp koerakese leidmise lugu. Vägivaldsest minevikust mõjutatuna umbusaldab praeguseks arvatavalt 7aastane Vipi inimesi ning omaksvõtt toimub ajapikku. Kuna Maret ei tea koera tausta, tema üleelamisi ja hirme, ei oska ta alati käitumise põhjuseid arvata. Miskipärast ei armasta Vipi näiteks väga mängida.

Tõupabereid leitud koeral pole, kuid hinnanguliselt vastab ta tõutunnustele. ?Kui ta oleks peenike ja sabaga, oleks päris kena,? räägib perenaine oma pisut ümarapoolsest koerast. ?Tänaval elatud raskest ajast on tal söömisel jäänud sisse teatav aplus, nagu oleks see tema viimane söök,? selgitab ta.

V.I.P. on ka tsiklikoer. Kuna peremees tegeleb selle valdkonnaga, siis on ka koer ja perenaine asjas sees. Taksil on oma kott, kuhu ta sisse poeb, ning pearätt, kui Harley Davidsoni seljas sõiduks läheb. Juba koti nägemine teeb pika kerega koera rõõmsaks ? sedavõrd meeldib talle tsiklisõit.

?Kolm päeva pärast tema leidmist läksime tsiklite kokkutulekule Jõgeva Trefile. Võtsime ta kaasa, aga kuna ta oli just arsti juurest tulnud, siis oli saba kinni seotud. Kuna tegu oli rahvusvahelise kokkutulekuga, siis sai V.I.P.-le pandud sabale sinimustvalge plaaster. See jäi inimestele meelde ning veel aastaid hiljem on soomlased küsinud tema kohta,? meenutab Maret Sepp.

?Koer on ka avarii läbi teinud. Mootorrattaga maanteel sõites purunes koti sang ning koerake veeres suure hooga maanteekraavi külma vee sisse, õnneks mitte tee poole. Selle tagajärjel tehti talle ka mitmeid õmblusi,? räägib perenaine koera keerulistest läbielamistest.

V.I.P on esinenud ka Tartu limonaadi tutvustavas telereklaamis. Nüüd veedab koer oma päevad kas perenaise õmblusateljees või siis peremehe tsikligaraa?is oma koeraelu elades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing