Keskkonnainvesteeringute Keskus laenab 150 miljonit krooni keskkonnaprojektidele

ÄP 04. mai 2004, 00:00

Pikaajalisi keskkonnalaene hakatakse väljastama alates maikuust ning seda on võimalik taotleda omavalitsustel ja äriühingutel, teatas KIK.

KIKi pikaajalised keskkonnalaenud on mõeldud suurte keskkonnakaitseliste projektide arendamiseks, nagu veemajandus, jäätmekäitlus, taastuvenergeetika ning teised keskkonda säästa ja taastada aitavad projektid.

KIKist on võimalik taotleda kuni 20 aastaks keskkonnalaenu ühele projektile kuni 15 miljonit krooni. KIKi finantsjuhi Marge Pettai sõnul on laen mõeldud keskkonda säästvate või parendavate projektide läbiviimiseks: ?Sobivateks projektideks on näiteks investeeringud puhtama tootmisprotsessi juurutamiseks, rohelise energia tootmine, energiasääst, materjalide taaskasutus jne.?

Ettevõttel on võimalik taotleda laenu ka üle 15 miljoni krooni kuni 20 aastaks. ?Nimetatud laenude taotlemise eelduseks on aga põhjalike keskkonnaauditite olemasolu nii ettevõtte enda kui ka arendatava projekti kohta,? ütles Marge Pettai.

Lähtuvalt keskkonnaprojektide spetsiifilisusest teostab KIKi finantsüksus igale projektile keskkonna- ja finantsanalüüsi.

Kuna keskkonnainvesteeringute tasuvusaeg on pikem kui tavaliste äriprojektide puhul, nõuab keskkonnaprojektide finantseerimine tasuvusajale vastavat laenupikkust.

Laenutaotlus tuleb esitada KIKi finantsüksusele ning selle läbivaatamine võtab aega 1?3 kuud sõltuvalt projekti keerukusest.

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus on juhtiv keskkonnaabi ja -investeeringute suunaja ja keskkonnaprojektide arendaja. KIK suunab keskkonnakasutusest laekuva raha keskkonnaprojektide arendamisse, täidab Euroopa Liidu eelstruktuurfondi ISPA keskkonnaprojektide rakendusagentuuri ülesandeid ning korraldab Eesti riigi poolt välispankadelt võetud keskkonnalaenude edasilaenamist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing