Toomas ostis langevat Nokiat ja lahkus osaliselt Norma aktsiatest

Raivo Sormunen 07. mai 2004, 00:00

6. aprillil hoiatas Nokia, et hiljuti lõppenud esimene kvartal oli nigelapoolne. Aktsia sööstis hoobilt paariteist protsendisesse langusse. Toomas sai kehvast uudisest kiiresti teada, otsustas soodsat juhust (odavnevat aktsiahinda) kasutada ning pani ostuorderi 250 Nokia aktsia ostuks sisse. Õhtul tehingut läbi internetipanga üle vaadates sai Toomas teada ka aktsia hinna ? 14,75 eurot.

Toomase kiire rapsimine ei tasunud seekord ära. Poolteist nädalat hiljem tegi Nokia teatavaks ametlikud esimese kvartali majandustulemused, kus mainiti ära, et müügi- ja kasuminumbrid ei parane ka käimasolevas kvartalis. Aktsia kukkus läbi 13 euro ja paar nädalat hiljem läks läbi ka 12 euro joon, kui selgus, et kompanii turuosa mobiiltelefonide turul on veelgi madalam kui ettevõtte ise arvab.

Mis siis on Nokia nõrkuse taga? Eelkõige nõrk toodete (mobiiltelefonide) valik, mis lööb käivet ja seeläbi ka kasumit. Nokia andis see-eest lubaduse, et aasta lõpuks firma mobiiltelefonide valik paraneb. Samuti pikendas firma vekslit, mis lubab saavutada maailma mobiiltelefonide turul pikas perspektiivis 40% turuosa (hetkel umbes 29-30%). Aktsia hinnaliikumise järgi võib öelda, et enamikel investoritel (või vähemalt nendel kes raha valitsevad) sellist usku ei ole. Toomas aga usub, et suure rahapataka otsas istuv ja pikka aega turgu valitsenud Nokia suudab august välja tulla.

Seetõttu ootab Toomas järjekordset uut sisenemismomenti ehk kolmandat Nokia aktsiate ostukorda. Natuke võiks aktsia aga enne stabiliseeruda ja end ka veidi paremast küljest näidata. Enam rapsida ei tohi.

Teiseks tehinguks oli Toomasel 650 Norma aktsia müük.

21. aprillil avaldas Norma on esimese kvartali tulemused, mis näitasid nõrka Vene suunalist müüki ja seega ka kehva kasumit. Lisaks oli aktsia pikka aega laberdanud ka 7,1 euro (111 krooni) all, millest ta polnud suutnud läbi murda. Toomas otsustas tulemuste ajendil aktsiaid müüki panna. Müügihinnaks kujunes 110,15 krooni, mis arvestades praegust turuhinda (104,36 krooni) tundub olevat päris õige käik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing