Ungari jätkab maksukärpeid

Sirje Rank 17. mai 2004, 00:00

Ettevõtte tulumaksu alandas Ungari jaanuaris 18 protsendilt 16%-le ning seal uusi kärpeid plaanis pole. Edaspidi tahetakse kergendada tööjõu maksustamist ja vähendada üksikisiku tulumaksu. Perspektiivis on plaanis üle vaadata ka 25%ne käibemaks, mis on Euroopa kõrgeimaid.

Veresi sõnul tahab valitsus kergendada eelkõige keskmise tuluklassi maksukoormat, kõrgeimat 38% määra ei muudeta. Keskmise määra vähendamine ja tuluklassi piiri tõstmine puudutaks ligi 60% elanikkonnast ning oleks oluline, ehkki maksu määr alaneks vaid 26%-lt 25%-le, ütles Veres.

Maksude alandamist soovitas Ungarile, Poolale ja T?ehhile investeeringute ergutamiseks viimases majandusülevaates ka OECD. Ungaris on investoritele lisaprobleemiks olnud tugev forint ja järsk palgatõus, mis on osa firmasid lahkuma sundinud, ütles Veres. 2002?2003 tõusid reaalsissetulekud 24%, riigiametnike brutopalgad kerkisid mullu 50%. See omakorda kiirendas inflatsiooni, mis on Ungaris ELi kõrgemaid (märtsis 6,9%). ?Tänavu püüame piirduda 1% reaalpalga tõusuga,? ütles Veres.

Ka Ungari eelarve ja jooksevkonto on suures defitsiidis, mistõttu Ungari lükkas 2010. a edasi eurole ülemineku. ?Euro pole eesmärk omaette,? ütles Veres. Ajapikendus lubab defitsiiti alandada rahulikumalt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing