Gurud ootavad Perlose tõusu

Romet Kreek 19. mai 2004, 00:00

Analüütikud ootavad Perlose aktsia hinna tõusu.

Nokiale allhanget tegeva firma aktsiat on viimasel kuuel kuul Bloombergi andemetel soovitanud osta viis analüütikut, hoida üks ja müüa kaks analüütikut. Kaupthingi analüütik Mika Metsala soovitab aktsiat hoida, aktsia hinnasihiks on 10,30 eurot. Nordea Securitiesi analüütik Janne Rantanen soovitab aktsiat osta, hinnasihiks on 10 eurot. Aktsia hind on aasta algusest tõusnud 20 protsenti. Aprilli lõpust on aktsia hind kiiresti langenud. Eile kella 16.45ks oli aktsia hind tõusnud 4 protsenti, 7,64 eurole. Mina ise küll seda aktsiat praegu osta ei julgeks, ka Kauppalehti artikkel ei julgusta aktsiat ostma.

Kauppalehti kirjutas, et Nokia ei saa enam toetada oma kasumimarginaale Soome allhankijatelt hinnaalandamisi nõudes, sest varustajad on leidnud endale ka teisi kliente. Turuosa tagasivallutamiseks telefonihindu alandanud Nokia on tavaliselt nõudnud allhankijatelt madalamaid hindu kompenseerimaks survet oma marginaalidele. See ei pruugi enam töötada sellise firma nagu Perlos puhul, kes on võitnud endale teisi kliente ja vähendanud sõltuvust Nokiast.

Soome suurima turuväärtusega firma, Nokia aktsia on selle aasta algusest langenud 18,7 protsenti. Selle aktsia osas jagunevad analüütikud ühtlaselt mitmesse leeri. 17 analüütikut soovitab aktsiat osta, 23 hoida ja 10 müüa. Swedbank soovitab aktsiat müüa, SEB aga osta. Viimase hinnasihiks aktsiale on 15 eurot. Eile tõusis Nokia aktsia 1,9 protsenti. 11,11 eurole. Tehnilise analüüsi alusel võib praegu juba hakata aktsia ostmise peale mõtlema, seda aga juhul, kui koos ostuga anda kahjumit piirav tehingukorraldus. Turvalisus eelkõige!

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing