Dagomaril maksuvõlaga aega aasta lõpuni

Kristina Traks 20. mai 2004, 00:00

Maksu- ja tolliameti maksuvõlgade sissenõudmise osakonna juhataja Raul Siem ütles, et mai alguses kohtuti ASi Dagomar esindajatega, et leida lahendus võlgade likvideerimiseks ja ettevõtte arenguperspektiivide selgitamiseks. ?Kohtumisel toimunud arutelul hinnati peamiselt maksuvõlgade likvideerimise võimalusi,? rääkis Siem. ?Kuigi võimaluste hulk ettevõttel võlgnevuste likvideerimiseks on suhteliselt piiratud ja sõltub erinevatest asjaoludest, on need võimalused esialgsel hinnangul siiski olemas.?

Siemi sõnul on täpsem tegevuskava hetkel maksuhalduril töös. ?Eesmärgiks on enamiku maksuvõlgade likvideerimine ettevõtte poolt käesoleva aasta jooksul,? lisas Siem.

Maksuameti teatel on Dagomarile jooksva võla kohta tehtud sissenõudmise alustamise hoiatus. Sundsissenõudmist alustab maksuamet siis, kui ametile tundub võlgade likvideerimise perspektiiv ebareaalne.

Kalapüügiga tegelev Dagomar ei ole ainuke Hiiu Kaluri grupi ettevõte, kes makse ei maksa. Kokku on grupi ettevõtted riigile võlgu 27,6 miljonit krooni, millest enamiku moodustab Dagomari võlg (koos viivistega 20 miljonit krooni). Viimasest võlasummast küll 11 miljonit krooni on ajatatud (tagatiseks Hiiu Suursadam), kuid Dagomari võlg riigi ees kasvab endiselt kiiresti. Juba on ettevõte maksuvõlglaste edetabelis tõusnud 13. kohale, olles suuremaid selliseid riigivõlglasi, kes samal ajal ka ettevõtlusega tegeleb.

Eile teatas Hiiu Kaluri juht ja omanik Toomas Kõuhkna Eesti Päevalehe vahendusel, et ettevõte investeerib veel tänavu 27 miljonit krooni Venemaale ja Ukrainasse, rajades sinna kreveti- ja konservitootmised.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing