Arendajad rajavad Tallinnas üksikute korterelamute asemel kvartaleid

Enn Tosso 24. mai 2004, 00:00

Hiljuti tuli Tallinna turule kaks uut korterelamukvartalit: Haaberstisse Tiskre-Hansu rajoon ning Piritale Merivälja teele uus elurajoon.

17. mail pandi nurgakivi Haabersti linnaosa suurimale Tiskre-Hansu elamukvartalile, kuhu ehitatakse 200 uut korterit.

Kui esimene uute korterite kvartal ? Ilmarise kvartal ? rajati Kalamajja, siis see projekt oli aastaid pooleldi välja müümata. Ilmselt oli põhjuseks turu keskmisest oluliselt kõrgem hind ? 20 000 kr/m2. Nüüdseks on kvartal siiski enam-vähem läbi müüdud.

Nõudluse suurenemine ning hinnatõus korteriturul on muutnud huvi uute korterite vastu ülisuureks. Seetõttu ongi põhjendatud arendajate initsiatiiv rajada üksikute majade asemel terveid kvartaleid.

Terve kvartali rajamisel tuleb maja omahind madalam, kuna hoitakse kokku üldkulude pealt. Seetõttu saavad arendajad pakkuda uusi kortereid keskmiselt 13 000?15 000 krooniga ruutmeetri kohta. Kortermajade kvartalite puhul on eeliseks ka terviklikum elukeskkond ? arendajad haljastavad ja valgustavad ümbruskonna. Kvartalite puuduseks on aga see, et majad ehitatakse tihti üksteisele väga lähedale, mistõttu nad sarnanevad Lasnamäe mikrorajooniga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing