Varas petab liikumisandurit

Tõnu Kutsar 10. juuni 2004, 00:00

Sagenenud on vargused ruumidest, mis on varustatud turvasüsteemidega. Tihti ei osata varguse järel tuvastada, kuidas vargus sooritati, sest valvesignalisatsioon on sisse lülitatud.

Üks levinumaid sabotaa?i liike on liikumisanduri kinnikatmine mõne abivahendiga. Probleemide vältimiseks peaks liikumisandur olema maskimisvastast tüüpi. Sellise anduri omapära seisneb selles, et lisaks liikumisele reageerib see kohe ka katsetele anduri vaatevälja kinni katta. Maskimisvastaseid liikumisandureid võiks kasutada ruumides, kus hoitakse hinnalist vara. Selliste andurite paigaldamine büroohoone koridoridesse raskendab oluliselt valvataval alal tegutsemist, kui süsteemi osasid on saboteeritud.

Tootjad on teinud maskimisvastaseid andurid enamasti selliselt, et andur annab maskimishäire kohe, kui sabotaa?ikatse toimub. Valvesüsteemi ülejäänud osad tuleks paigaldada nii, et vastav häire antakse ka päevasel ajal kohe sõltumata sellest kas süsteem on valves või mitte.

Maskimisvastaste andurite hind ületab tavaanduri hinda, mis algavad 300 kroonist, umbes 400 krooni võrra. Neid toodab suurem jagu liikumisanduritega tegelevaid firmasid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:31
Otsi:

Ava täpsem otsing