Tiimari sulgeb poole aasta jooksul keti kehvemad kauplused

Andres Kärssin 27. august 2004, 00:00

Soome Kauppalehti kirjutas kolmapäeval, et oma keskkontoris juhtkonnavahetuse läbi teinud Tiimari sulgeb väljaspool koduturgu tegutsevad kehvemad poed poole aasta jooksul.

Tiimari Eesti juhi Janek Mellikovi sõnul pole hetkel täpset teavet, millised poed suletakse ja kui palju neist asub Eestis. ?Ilmselt osa poodidest, mis pole jõudnud kasumisse, pannakse kinni. See ei juhtu enne järgmist aastat,? märkis ta.

Samas lisas Mellikov, et Tiimari uue tegevjuhtkonnaga kohtub ta septembri alguses. Võib juhtuda, et Eestis ei panda ühtegi kauplust kinni ? lihtsalt nad kolitakse õigetesse kohtadesse ja kaupluste arv jääb samaks, ütles ta. Baltimaadest on Eestis on hetkel 22 Tiimari kauplust ja Lätis 5.

Mellikov ei soovinud kommenteerida poeketi mulluseid majandustulemusi. 2002 oli ASi Tiimari Baltic netokäive 108 miljonit krooni ning kahjum 17,5 miljonit krooni, ettevõtte omakapital oli negatiivne summas 11,2 miljonit krooni. Aastaaruande kohaselt lubas suuraktsionärist Tiimari Oyj teha täiendavaid sissemakseid omakapitali ettevõtte jätkuvuse tagamiseks ning võtta kasutusele muid abinõusid kahjumi vähendamiseks, k.a madala müügikäibe ja kõrgete püsikuludega kaupluste sulgemine.

Mellikovi sõnul tegid omanikud ettevõttesse vajaliku rahasüsti ära eelmisel aastal: ?Ses mõttes ettevõtet Eestis kinni ei panda ja pankrotti ei lähe. Omanikud soovivad Eestis kasumit teenida.?

Ühele Tiimari kauplustest üüripinda pakkuva Kristiine keskuse juhi Allan Remmelkoore hinnangul võib poeketi osa kaupluste nõrga tulemuse põhjuseks olla asjaolu, et Baltimaades pole Tiimari kaubamärk nii kaua tuntud kui koduturul. ?Arvan, et see toode iseseisvalt pole niivõrd tugev, kuivõrd neil on Soomes tugev traditsioon ? inimesed on harjunud käima.? Ta lausus, et Tiimari puhul, kus keskmine osthind on madal, peab ostjate arv olema suur.

Remmelkoor tõdes, et varem või hiljem koondub peamiselt külastajate arvust sõltuv kaubandus ostukeskuse juurde: ?Sama, miks R-Kiosk sulgeb oma kesklinna kioske, pädeb ka Tiimari puhul ? nad on ka impulssostude kohaks.?

Esimene Tiimari kauplus avati Lahtis 1975. aastal, Eestis 2000. aastal. 2001. aasta juunis omandas Tiimari Oyj OÜ-lt Foorumkaup Eestis tegutseva kauplusteketi. Soomes, Rootsis, Norras, Eestis ja Lätis tegutseval Tiimari kontsernil on kokku 221 kauplust. Kontserni 2003. aasta käive oli 1,2 miljardit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:41
Otsi:

Ava täpsem otsing