Investoritele valmistas august rõõmu

Alvar Jõgeva 02. september 2004, 00:00

Augustis domineerisid tõusvad aktsiad, kuid liideraktsiate hindades suuri muutusi ei toimunud. Hansapanga aktsia hind jäi muutumatuks, Telekomi aktsia kerkis 1,9% ja Norma väärtpaber langes 0,6%. Suurima languse tegi läbi Baltika aktsia, mis kaotas kuuga 10,7% oma väärtusest. Kõige rohkem tõusis Rakvere Lihakombinaadi aktsia hind ? 3,8%.

Augustis sooritati börsil 1085 tehingut, käibega 458 miljonit krooni. Aktiivselt liigutati aktsiaplokke börsiväliselt, mis andis kogukäibeks üle miljardi krooni.

Käesolev september on senise statistika põhjal olnud viletsaim kuu Tallinna börsil. Ka maailma börsistatistika järgi langevad septembris reeglina aktsiate hinnad. Ise loodan nõrkust ära kasutada turule sisenemiseks. Statistiliselt on ka oktoober tihti näidanud negatiivset tootlust ja on tuntuks saanud börsikrahhide poolest. Arvatavasti saabub hea aeg aktsiate ostmiseks oktoobri lõpul. Tegu on keskmisest veidi suurema tõenäosusega, mistõttu ei tasu ainult statistika põhjal otsuseid langetada, kuid taustana sobib see suurepäraselt.

Kui oktoobri lõpul saabub börsil madalseis, siis kaalun Hansapanga aktsiate ostmist, kõne alla võib tulla ka pikemaajalise ostuoptsiooni omamine. Nimelt on järgnev aastavahetus väga soodne aeg väärtpaberite omamiseks. Samas, kui sügisel langust ei toimu, jääb plaan täide viimata. Võimalus sobib eelkõige spekulantidele, kelle hulka ka mina kuulun. Pikaajalisel investoril tasub kaaluda hoopis võimalust saada tulu dividendidest ja lükata aktsiate müük edasi, kui maksumäär alaneb.

Tänu suurematele plokktehingutele tõusid eile Tallinna börsil liideraktsiate hinnad korraliku käibe juures.

Eesti Telekomi aktsia lõpetas päeva 109,53 krooni tasemel, kerkides 1%. Väärtpaberi käive oli 14,4 miljonit krooni, tänu paarile plokktehingule.

Hansapanga aktsia hind kerkis 107,96 kroonini. Kokku sooritati aktsiaga 29 tehingut.

Üks väiketehing oli piisav, et fikseerida Norma aktsia tõusuks 0,95%. Börsil sooritati kokku 52 tehingut, käivet kogunes 32,7 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing