Kesklinna korteriturg muutub elavamaks

Anna Roostar 13. september 2004, 00:00

Kindlasti on aktiivsust mõjutanud ka pankade soodsad laenutingimused, sellega kaasnev hoogne arendustegevus ning inimeste suurem teadlikus kinnisvaraturu võimalustest ühes kaduva pelgusega laenukohustuste võtmise ees.

Piirkondadest on kesklinnas hinnatuimad Roosikrantsi ja Tatari tänava, Rävala puiestee, Lauteri ning Gonsiori tänava piirkonnad. Pakkumine on selles piirkonnas suhteliselt vähene. Inimestel võib olla koduga tugev emotsionaalne side ning seetõttu ollakse tagasihoidlikud kaaluma kodu vahetamise võimalusi.

Oma kodu müües soovitakse nii mõnigi kord saada selle eest turunõudlusele mitte vastavat hinda, see aga võib tähendada oodatust märgatavalt pikemat müügiperioodi.

Soovitaksin kindlasti konsulteerida kesklinna piirkonna maakleriga, kuna temal on ülevaade turul pakutavast, reklaamides esitletavate objektide olemusest ja müügiperioodist, samuti piirkonna vastu huvi tundvate ostjate soovidest. Mõeldes oma kesklinna korteri müügist, ei soovitaks põhjalikuma müügieelse remondi tegemist.

Arvestades erinevate inimeste eelistusi sisekujunduse ja viimistluse osas, võib see osutuda liigseks investeeringuks, mis ei pruugi end rahaliselt piisavalt ära tasuda. Mõnedki ostjad tunnevad huvi just remonti vajavate korterite vastu, kus oma käe järgi uus kodu rajada.

Välisriikide kodanike eelistus on sageli väga heas korras korterid, kusjuures huvitutakse nii ostmisest kui ka üürile võtmisest. Väärtust lisab kindlasti hoone üldine heakord ja toimiv korteriühistu.

Kui hoonel või korteril on ajaloolist väärtust, tasub koostöös maakleriga sellele igal juhul panustada ning kindlasti leitakse ühiselt ka vastav tasakaalupunkt.

Enamik tehinguid eeldab siiski põhjalikke läbirääkimisi ühelt poolt korterisse nii aega kui ka hoolt panustanud müüja teiselt poolt uut kodu oma käe järgi kujundada sooviva ostja vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing