Odavlennufirmad pakuvad lennupileteid alates 13 kroonist

Rivo Sarapik 14. september 2004, 00:00

Sõltuvalt odavlennufirmast võib Euroopas leida soodsaid lennupakkumisi alates 13 kroonist, kampaaniate käigus õnnestub ka tasuta reisida. Nii lõpetas Euroopa tuntuim ja enim kõneainet pakkunud odavlennufirma Ryanair eile hinnakampaania, mille käigus jagas välja kolm miljonit tasuta piletit.

Odavlennufirma erineb nn traditsioonilisest lennufirmast peamiselt selle poolest, et klient maksab vaid lendamisel hädavajaliku eest, st istekoht lennukis ja lend. Teenindust odavlennufirmad salongis ei paku, ajalehti tasuta ei jagata, oma pagas tuleb reisijal sageli ise lennukisse toimetada ning ostetud piletit tagasi müüa ei saa. Ent mõnedest mugavustest loobudes on võimalik säästa sadu kuni tuhandeid kroone.

Soodsate hindadega lendab Tallinnast Milanosse Itaalia lennukompanii Volare. 27. oktoobril alustab lende Tallinnast Londonisse ja Berliini EasyJet, mis avab novembri alguses ühenduse Euroopaga ka Riiast. Läti pealinna lennujaamast lendab ka Ryanair.

Odavlennufirmade pileteid saab alguses soodsamalt, hiljem hinnad kerkivad vastavalt lennuki täitumusele. Sarnaselt kujundab hindu täna ka Estonian Air. Firma direktor Erki Urva selgitas, et odavlennufirmad on pannud ka nn traditsioonilised lennufirmad oma kulusid üle vaatama ning ressursse efektiivsemalt ära kasutama.

Minu kogemus odavlennufirmade kliendina piirdub Ryanairiga. Kuna tegemist on Euroopa suurima firmaga selles kategoorias, võib ilmselt teha teatud üldistusi.

Arvatavasti ei üllata enam kedagi asjaolu, et odavat lendu suudavad Ryanair, EasyJet ja nende konkurendid pakkuda vaid tänu lisandivabale strateegiale: lennupileti ostnule garanteeritakse tõesti ainult lend.

Muu hulgas tähendab see, et lennukitoidu eest tuleb täiendavalt maksta, maal saaks sama raha eest korraliku kõhutäie. Lennujaamad, kuhu odavlennufirmad lendavad, paiknevad linnadest sageli kuni paaritunnise bussisõidu kaugusel ning tihti maksab bussipilet sama palju kui lennupilet.

Enamasti ei saa odavlennufirmade reisidele ostetud pileteid ümber vahetada või siis tuleb ümberbroneerimise eest välja käia ligemale uue lennupileti hind. Ryanairi lennukites kipub istmevahe olema kitsam, kui näiteks Estonian Airi lennukitega harjunud reisija ootab.

Samas ei jää odavlennufirmad ei teeninduse sõbralikkuse ega lendude täpsuse poolest n-ö tavalennufirmadele sugugi alla. EasyJeti andmed näitavad, et üle 80% nende lendudest saabub sihtkohta kuni 15minutise erinevusega sõiduplaanist.

Tänu odavlennufirmadele on lennukilt kadumas elitaarse transpordivahendi oreool, sest mõnesajakroonine pilet Tallinnast Londonisse ei aja kedagi pankrotti. Samas tähendab see, et lennukis võib kohata igasugust rahvast: kord laupäeva pärastlõunal Londonist Dublinisse sõites kogesin lennukis tõelist kõrtsimelu, -lõhna ja -seltskonda.

Ehk kui lennureisi mugavus firma valikul määravaks ei saa, siis pole midagi meeldivamat kui jõuda paari tunniga teise Euroopa nurka, makstes selle eest vaid kolmekohalise rahasumma.

Allikas: odavlennufirmad

valik Euroopa odavlennufirmasid

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:43
Otsi:

Ava täpsem otsing