Ülo Toomsalu • 13. oktoober 2004 kell 6:02

EPL: Kraft kutsub inimesi euromünte kujundama

Eile Riigikogus keskpanga tegevusest ülevaate andnud Eesti Panga president Vahur Kraft kutsus aktiivselt osalema eurosentide kujunduskonkursil.

?Praegu on käimas kõigile avatud Eesti euromündi kujunduskonkurss, mille tööde esitamise tähtaeg on 19. oktoobril,? ütles Kraft.

Tema sõnul oli eelmisel aastal Eesti Panga tähelepanu keskmes sularahatehnoloogia uuendamine, et tagada valmisolek euro kasutuselevõtuks. Valitsuse ja panga ühine seisukoht on see, et Eesti peab selleks valmis olema 2006. aasta keskpaigaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Sellise stsenaariumi teostumisel oleksime Euroopa Liidu uutest liikmetest esimeste hulgas, kes euro käibele võtavad,? sõnas Kraft.

?Euroga seonduv on ettevalmistustöö Eesti Panga lähiaastate tegevuse prioriteet,? lisas ta.

Ka ennustas Kraft seda, et konkurents ja pangakaartide ning makseterminalide arvu kasv viivad juba lähiajal pankade teenustasude odavnemisele. Täna tehakse 96 protsenti Eesti maksetest elektroonseid kanaleid pidi ehk kas telefoni- või internetipanga teel. Internetis tehakse juba üle kolmandiku kõigist maksetest.

2003. aasta lõpus oli Eestis väljastatud 1,2 miljonit pangakaarti, millest 17 protsendiga pole tehtud ühtegi maksetehingut, selgitas Kraft.

Hetkel kuum