Liis Kängsepp • 1. detsember 2004 kell 22:00

Baltexi plaan ise kangast viimistleda jääb tulevikku

?Investeering kanga viimistlustehnoloogiasse on üks tulevikuplaanidest, aga see ei tule kindlasti mitte enne järgmist kolme aastat,? sõnas linast riiet tootva ettevõtte juht Virkebau. ?Seni tellime oma klientide tarvis viimistlust kanga viimistlusvabrikutest Itaaliast ja Eestist.?

Suurem osa Baltexi toodangust läheb praegu Itaaliasse, kus see viimistletakse ja siis rõivatootjatele edasi müüakse. Varem on Virkebau tunnistanud, et osa Baltexis kootud kangast jõuab rõivana Eestisse tagasi. Seetõttu tahab ta firmas ise kangast viimistlema hakata, et seda otse siinsetele rõivatootjatele müüa.

?Sangar on üks headest klientidest, kes ostab Baltexis valmistatud ja Itaalias viimistletud kangast,? ütles Virkebau. ?Näen potentsiaali ka teistes Eesti ettevõtetes.?

ASi Sangar turundusjuhi Triin Anette Kaasiku sõnul on Sangari koostöö Baltexiga alles algusjärgus ning lõplikke otsuseid saab teha alles järgmisel sügisel, kui on teada, kuidas Baltexi linasest kangast meestesärgid klientidele meeldisid. ?Aga miks osta kangast kusagilt kaugemalt, kui saab ka kodumaalt,? vastas Kaasik küsimusele, miks otsustati just Baltexi kanga kasuks.

Euroopa ühe suurima linavabriku ASi Pärnu Linavabrik toodang saadetakse viimistlemiseks peamiselt emafirmasse Iirimaal ja Eestis firma oma toodangut viimistlema ei plaani hakata.

?Praegu selliseid plaane ei ole ja tulevikku ma ette ei tea,? sõnas Linavabriku juht Arvo Villmann.

Baltex 2000 teenis eelmisel aastal kahjumit ja see trend jätkub tõenäoliselt ka tänavu.

Hetkel kuum