Liis Kängsepp • 1. detsember 2004 kell 12:06

Suured tellijad veel ehituse hinnatõusule ei mõtle

ASi Harju Ehitus juhatuse esimehe Aare Neudorfi sõnul hakkab palgatõus ehitussektoris mõjutama kasvu alles järgmisel aastal.

?Lepingutes, mis on sõlmitud suuremate tööde osas, tellijad veel väga palju selle palgatõusu peale mõelnud pole,? sõnas Neudorf. ?Need on rohkem järgmise aasta probleemid.?

Tänavust aastat peab Neudorf erandlikuks, kuna tavaliselt ei saavuta ehitusfirmad suurimat kasvu esimeses kvartalis. ?Esimene kvartal on tavaliselt kõige raskem,? ütles Neudorf, kelle hinnangul võis esimese kvartali kasv olla pooljuhuslik, kuid kindlasti mõjutasid esimest poolaastat kevadel valminud suured kaubanduskeskused ja hotellid. ?Plaanimajandust meil küll pole, aga tegelikult on nii, et riigi eelarves vastu võetud projektid hakkavad turule tulema veebruarist aprillini ja sellest seisukohast võttes peaks esimene kvartal alati lahjem olema.?

Harju Ehitus teenis tänavu esimeses poolaastas pea 2 mln kr kasumit, käive oli 81,5 mln. Eelmise aasta esimesel poolel oli ettevõtte käive 56,3 mln ja kasum 1,5 mln.

Hetkel kuum