Börsil käib kõva jõuluralli

Tõnis Oja 09. detsember 2004, 00:00

Aktsiate hinnad näitasid eile taas soliidseid kasvunumbreid, kolme aktsia hind kerkis rohkem kui viis protsenti.

Juba kolmandat järjestikust päeva rallis Kalevi aktsia hind. Eilseks tõusunumbriks oli 8,03 protsenti, 23,16 kroonile. Eile hommikuks olid fondiemissioonis osalenute kontodele uued aktsiad laekunud, kuid börs ise hakkas emiteeritud aktsiate noteerimist käsitlema alles eile hommikul. Kaugelt vaatajale tundub küll, et OMXi Tallinna üksus on ?muutunud moodsaks ja kasumlikuks ettevõtteks,? aga nendele, kes peavad klantspilti lähemalt seirama, paistavad peamiselt hööveldamata lauad.

Põhinimekirja suurim tõusja oli Baltika aktsia hind, mis kerkis 5,95 protsendi võrra 30,67 kroonini. Merko Ehituse aktsia hind kallines 5,59 protsendi võrra 265,99 kroonini, mis on aktsia uus hinnarekord. Ka Merko ehituse aktsia käive, 9 miljonit krooni, on tavapärasest suurem. Merko teatas nüüd lõplikult tütarfirma suurest, pea poole miljardi krooni suurusest investeeringust Riiga multifunktsionaalse jäähalli rajamiseks. Seda, et uuele rekordile kerkis ka Hansapanga aktsia hind, pole vist enam mõtet öelda.

Detsembri algusest saadik on toimunud aktsiahindade tõeline jõuluralli. Börsiettevõtete turuväärtus on kasvanud eilseks 68,89 miljardi kroonini võrrelduna 65,98 miljardi krooniga 30. novembril. See teeb ettevõtete kallinemiseks kuue kauplemispäevaga 2,9 mld krooni ehk veidi alla poole miljardi krooni päevas.

Loomulikult on enim kallinenud Hanspank, mille väärtus on nende päevadega kasvanud 2,5 miljardit krooni ehk 5,8%. Protsentuaalse kasvu poolest jääb aga Hansapank alla Merko Ehitusest, aga eriti Kalevi väärtusest. Merko Ehituse turukapitalisatsioon on detsembri esimeste päevadega kasvanud 277 miljoni krooni ehk 13,34 protsendi võrra, mis teeb firma kallinemiseks veidi üle 50 miljoni krooni päevas. Ainuüksi eilse päevaga kasvas Merko turuväärtus 122 miljoni krooni võrra.

Kommivabriku Kalev turuhind on aga kallinenud 50,5 protsendi ehk 183 miljoni krooni võrra 547 miljoni kroonini. See teeb firma päevaseks kallinemiseks üle 60 miljoni krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing