Tüüpkorterite kiire hinnatõus jääb ajalukku

Enn Tosso 13. detsember 2004, 00:00

Mägede tüüpkorterite hinnarallit teist korda enam tulla ei saa, sest nende ruutmeetrihind küünib 13 000 kroonini ruutmeetri kohta. Võrreldava ruutmeetrihinnaga on võimalik osta juba uus korter. Põhjuseks, miks üldse vanu kortereid sellise hinnaga osteti, oli ju kaks.

Esiteks, uute korterite osas ületas nõudlus pakkumise sedavõrd, et suur osa kortereid müüakse siiani ära enne maja valmimist, pahatihti ka enne ehituse algust. Seetõttu pole ka inimesel võimalust oma tulevase koduga reaalselt tutvuda, leppida tuleb arvutigraafika ning plaanidega. Teiseks põhjuseks, miks ülehinnatud tüüpkorteritele tormi joosti, olid soodsad laenutingimused. Ostjad ei huvitunud pahatihti lõpphinnast, vaid kuumaksest. Kui kuumakse taskukohane, siis tehti ka ostuotsus ära.

Mõlemad põhjused on nüüdseks oma tähenduse kaotanud. Arendajad toovad järgmisel aastal turule rekordarvu uusi kortereid. Kinnisvaraarendusega tegeleb praegu igaüks: alates Carmen Kassist ja lõpetades Erki Noolega.

Teine põhjus, soodsad laenutingimused, pole samuti enam argument hinnatõusuks, sest suur osa laenuvõimelisi inimesi on juba oma eluasemelaenu võtnud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing