Indrek Kald • 15. detsember 2004 kell 22:00

Mobiil kaamerale järele jõudmas

Esimese kaameratelefonina jõudis Eesti turule Nokia 7650, mis maksis 2002. aasta suvel üle 12 000 krooni. Telefonil oli 640×480piksline (0,3 megapikselit) digikaamera.

Praegu on näiteks EMT poodides müügil üle 40 kaameraga telefoni seitsmelt erinevalt tootjalt. Kui siia lisada mõned vanemad mudelid, mida enam ei müüda, siis on Eesti tarbijal olnud võimalik valida enam kui 50 kaameratelefoni vahel. Valik üha suureneb ja järjest enam tuleb turule ka parema kaameraga telefone.

Lõuna-Korea firma Samsung tutvustas kahe kuu eest koostöös kaameratootja Pentaxiga valminud mobiili, millel on viiemegapiksline kaamera. Kui senistel telefonidel kuvas ekraan maksimaalselt 262 000 värvi, siis uus Samsung näitab 16 miljonit värvi ? ekraanipilt kui tavalisel arvutil. Lisaks fotodele ka kuni 100 minutit videopilti mahutav telefon on paraku saadaval vaid Lõuna-Koreas. Kuid järgmisel aastal saab ka Euroopas osta paarimegapiksliseid kaameratelefone.

Pikslite arv ei tee veel pilti. Oluline on, kui palju ja mis kvaliteediga valgust langeb sensorile. Fotoaparaat koosneb väga paljudest võimalustest, mis tagavad inimesele rahulduse fotografeerimisest ja korraliku tulemuse.

Positiivne, et selline massiline mobiilifotokate levik on fotograafiale heaks propagandaks. Mina aga ootan, millal oma kaameraga saan helistama hakata.

Eelistaksin leida alguseks ühe korraliku puhtalt telefoni, mis poleks uimase värvilise pildiga, polkade ja allatõmmatavate ekraanipiltidega.

Kaamera võiks ka olla korralik kiire kaamera, mitte sama tõugu uimane seebikapeletis, nagu need multimeediatelefonid on. Kahest õnnetust tootest võimendatud hübriid poleks asi.

Hetkel kuum