Sidevõrgu liiklusandmed on konfidentsiaalsed

Eneken Tikk 23. detsember 2004, 00:00

Sidevõrgu liikluse kohta käivaid andmeid töödeldakse side edastamiseks elektroonilises sidevõrgus või sellise edastamisega seotud arveldamiseks.

Vastavalt eraelu puutumatust ja elektroonilist sidet käsitleva ELi direktiivi 2002/58/EÜ nõuetele peab teenuse osutaja kasutajale teatama sellest, mis liiki liiklusandmeid töödeldakse ja kui kaua selline töötlemine kestab. Töötlemiseks ei loeta automaatset, vahepealset või lühiajalist teabe salvestamist, kui selle ainus eesmärk on edastuse toimumine elektroonilises sidevõrgus, tingimusel, et teavet ei salvestata kauemaks, kui on vaja edastuse ja liikluse haldamise seisukohast, ning et selle konfidentsiaalsus tagatakse ka andmete salvestamisel.

Sidet võib jäädvustada äritehingu tõendamiseks, kui see on vajalik ja õiguspärane ning vastab isikuandmete kaitse nõuetele. Side osapooli tuleb enne jäädvustamist informeerida jäädvustamisest, selle eesmärgist ja ajast, mille jooksul andmeid hoitakse salvestatuna. Jäädvustatud side tuleb kustutada nii kiiresti kui võimalik ja hiljemalt selle tähtaja möödudes, mille jooksul võib tehingu õiguspäraselt vaidlustada. Telekommunikatsiooniseadus lubab andmete säilitamist tasu vaidlustamise ajal või vastavalt kliendi ja operaatori kokkuleppele.

Liiklusandmeid võib erandjuhtudel töödelda ka eesmärgiga leida üles tehniline rike või viga side edastamisel või selleks, et tuvastada ja peatada pettused, mis seisnevad elektrooniliste sideteenuste kasutamises ilma nende eest tasumata.

Muudel eesmärkidel on liiklusandmete kasutamine lubatud üksnes juhul, kui see tuleneb otseselt seadusest (nt jälitustegevuse seadus) või operaatori ja kasutaja kokkuleppest. Seega on andmete kasutamiseks lisateenuste pakkumiseks või kliendiprofiili loomiseks vaja eraldi kokkulepet operaatori ja kasutaja vahel. Selle olemasolu tuleb vaidluse korral tõendada operaatoril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing