Anne Oja • 28. detsember 2004 kell 22:00

Ehitajad annetavad maksupettuse heastamiseks

Autosalongi ehitanud Eurost Halduse juhatuse liige Raoul Juhanson annetab Tallinna lastehaigla vastsündinute osakonnale 50 000 krooni ja temaga koos süüpingis istunud Aleksander Laus 20 000 krooni.

Oktoobri keskel karistas Tallinna linnakohus Juhansoni ja Lausi lihtmenetluse korras kaheaastase tingimisi vangistusega. Lisaks mõisteti kummaltki mehelt riigituludesse 3720 krooni sunniraha ja hüvitada tuleb ligi 27 000 krooni kohtukulusid.

Kaks aastat ja neli kuud kestva katseaja jooksul peavad mehed kandma annetuse Tallinna lastehaigla toetusfondi arvele ning alluma kohtuotsuses sätestatud käitumiskontrollile.

Kinnisvaraarendaja Onix Investi juhatuse liikmena töötav Raoul Juhanson ütles, et tunnistas end süüdi vintsutuste lõpetamiseks ning on annetuse juba tasunud. ?Tahtsin asjale lõppu teha ja äris rahulikult jätkata,? selgitas ta. Juhanson lisas, et ei näinud aastaid tagasi toimunu selgitamisel ja paariaastasel kohtus käimisel mõtet.

Aleksander Laus ei olnud eile kommentaariks kättesaadav.

Maksuamet süüdistas Juhansoni ja Lausi riigile 5,1 miljonit krooni kahju toonud käibemaksupettuses. Eurost Haldus tasus selle summa maksuametile tänavu veebruaris. Aprillis süüdistuskokkuvõtteni jõudnud maksu-uurimises olid luubi all tehingud 1998. ja 1999. aastast, mille tulemusel hindas maksuamet Eurost Haldusele 41 miljonit krooni maksma läinud autosalongi tegelikuks ehitusmaksumuseks umbes 20 miljonit krooni.

Maksuamet toetus kolmele alltöövõtjale, kes ei ostnud ehitusmaterjale, ei maksnud töötajatele palka ega kasutanud alltöövõttu.

Hetkel kuum