• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Ioonide negatiivsus tervendab nii vett kui ka õhku

  Seadmed, mida maailmas on aastaid kasutatud vee ja õhu tervistamiseks, on Eestis veel üpriski tundmatud. Ionisaatorite müügi ja paigaldusega tegeleva Airvitamin OÜ juhi Valdur Kausi sõnul on õhuionisaatori kasutamine tänapäeva ehitustavasid ning materjale silmas pidades vägagi vajalik.
  ?Eriti tekib vajadus puhta ja ioniseeritud õhu järele suurlinnades, kus väljas olev õhk ei ole enam kvaliteetne,? selgitab Kaus. ?Õhuionisaator aitab just siseruumide elektrokliimat tasakaalus hoida. Konditsioneerid, vent-süsteemid ja muu kodutehnika sõna otseses mõttes hävitavad vajalikud miinusioonid ja kuna tegu on siseruumidega, ei ole neid ka kuskilt juurde tulemas.?
  Ainuüksi akna avamine Kausi arvates probleeme ei lahenda, kuna miinusioonse hapniku eluiga on ülimalt lühike. Kui vaadelda siseruumides kasutatavaid materjale, ei ole tavaliselt needki õhu elektrokliimat soosivad. ?Uurimused on näidanud, et õhu ioniseerimine aitab paljudel inimestel vältida haige hoone sündroomi (hoone, kus aknad ei käi lahti),? räägib Kaus. ?Vent-süsteemist tulev õhk on küll puhas, kuid ainult plussioonne. Inimesed, kes hoones elavad või töötavad, tunnevad pidevat väsimust, stressi ning erinevaid hingamisteede ja silmade ärritusi, mis paljuski on tingitud plussioonsest sisekliimast.?
  Õhuionisaator aitab tasakaalustada ka sisekliimat. ?Ionisaatori toodetud negatiivsed õhuioonid korjavad õhus lendlevat tolmu, mis vähendab oluliselt allergiaprobleeme. Väike osoonikogus hävitab õhus lendlevad bakterid ja pisikud,? räägib Kaus. ?Negatiivsed õhuioonid aga mõjuvad inimorganismile kasulikult, vähendades stressi, väsimust ning paljusid terviseprobleeme.?
  Kaus soovitab õhuioni­saatorit kasutada eriti sügisel, talvel ja kevadel, kui siseruumides viibitakse kõige rohkem, uuemates suurehitistes ja modernsete vent-süsteemide korral aga aastaringselt.
  Sellel sügisel loodab Airvitamin OÜ koostöös partneritega turule tuua õhukvaliteedi (elektrokliima) just ioonide osa mõõtmise teenuse. Seadmed, millega hakatakse teenust osutama, on siseruumides üldise pildi loomiseks, et vaadelda igat objekti eraldi ning vajadusel leida parim lahendus elektrokliima parandamiseks. Mõõta saab nii negatiivsete kui ka positiivsete ioonide taset. Uuemate objektide korral, kus ventilatsioonisüsteem veel projektijärgus, saab Kausi sõnul ioniseerimise viia juba ventilatsioonisüsteemi, et tagada kõikides ruumides piisav negatiivsete õhuioonide tase.
  Peale õhu ioniseerimise saab sama protseduuri kasutada ka vee tervistamisel. Nii nagu õhu elektrilised omadused mõjutavad õhu kvaliteeti, on ka veega. ?Tavaline vesi, olgu see siis pärit kraanist või poeletilt, on positiivse laenguga,? ütleb Kaus. ?Kui aga tahetakse juua värsket vett, mille omadused oleks organismile kasulikud, tuleb kasuks vee ioniseerimisseadme kasutamine.?
  ?Aktiveeritud ehk ioniseeritud vee ja inimese vere vastavad näidud on väga sarnased,? selgitab bioloogiadoktor Rein Pork. ?Trassi- ja kaevuvee elektriline pinge on tavaliselt +100 kuni +400 mV ja see on oksüdeerivate omadustega. Mis tähendab, et ?neelates? vabu elektrone rakumembraanidelt, raku organoididelt jm, vähendab ta nende elujõudu ja kaitsevõimet.? Aktiveeritud vesi on Porgi sõnul aga oma elektronide aktiivsuselt lähedane bioloogilisele veele elavates kudedes ja rakkudes. ?See tähendab, et ta on elektrone äraandvate, antioksüdantsete omadustega, säästes organismi elujõudu,? lausub ta. ?Tõmmates paralleele loodusega, võib öelda, et aktiveeritud vesi on sarnane kevadäikese, jää ja lume sulamisel tekkiva veega, kuid palju kordi tugevam oma elustavate ja värskendavate omaduste poolest.?
  ?Vee ioniseerimisseade puhastab seadmes oleva filtreerimissüsteemiga vee ning seejärel suunatakse vesi elektrolüüsi, mis aktiveerib vees leiduvad mineraalid ja ühendid,? räägib Kaus. ?Seejärel eraldatakse membraanide abil happeline vee osa aluselisest. Aluseline vesi on miinusioonne ja sisaldab rohkelt vajalikke aluseliseid mineraale (kaltsium, magneesium, kaalium).?
  Ioniseeritud aluseline vesi sobib joomiseks ja toitude valmistamiseks. Ioniseeritud vees leiduvad mineraalid ja vajalikud ühendid on organismile oluliselt kergemini omastatavad. ?Happeline vesi aga on plussioonne ja sisaldab rohkelt happelisi mineraale ja ühendeid,? lisab Kaus. ?Happeline ioniseeritud vesi sobib välispidiseks kasutamiseks tänu oma antiseptilistele omadustele.? Paigaldades seadme koju kööki, on vajalik värske vesi alati kättesaadav.
  Aleksander Leonidovit? T?i?evski (1879?1964) oli kuulus Vene teadlane, raketinduse isa Tsiolkovski kaasaegne ja hea tuttav.
  Üldajaloo doktor, õppis lisaks füüsika-matemaatika ja meditsiiniteaduskonnas. 1930 avaldas ta töö ?Epideemilised katastroofid ja Päikese perioodiline aktiivsus?, mille tõukel sai uus ala partei tähelepanu osaliseks ning hakati usinasti asutama ioniseerimisalaseid laboratooriume.
  Uurimistulemusi hakati rakendama põllumajanduses loomade produktiivsuse tõstmisel. Haiglates aitas nn T?i?evski lühter lugematutel patsientidel paraneda. 1939 valiti T?i?evski New Yorgis biofüüsika ja kosmilise bioloogia rahvusvahelise kongressi presidendiks.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Henry Auväärt: kes jääb praegusajal töötuks?
Hiljutine tööandjate küsitlus viitab, et värbamisrallile lähikuudel veel pidurit ei tõmmata, kirjutab CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.
Hiljutine tööandjate küsitlus viitab, et värbamisrallile lähikuudel veel pidurit ei tõmmata, kirjutab CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.
Investeerimisklubi ja Äripäev ühinesid
Sel nädalal ühinesid Äripäev ja Investeerimisklubi, millega hakatakse klubi tegevust teostama koostöös Äripäeva investor Toomase meeskonnaga.
Sel nädalal ühinesid Äripäev ja Investeerimisklubi, millega hakatakse klubi tegevust teostama koostöös Äripäeva investor Toomase meeskonnaga.
Raamatupidamisbüroode TOP 2: uisuta sinna, kus litter saab olema, mitte sinna, kus ta oli
BDO Eesti tegi tänaseks edu toonud põhimõttelised muudatused ära kolm-neli aastat tagasi, ütles firma juhtiv partner ja tegevjuht Sulev Luiga.
BDO Eesti tegi tänaseks edu toonud põhimõttelised muudatused ära kolm-neli aastat tagasi, ütles firma juhtiv partner ja tegevjuht Sulev Luiga.
Eesti tellib suure portsu taastuvenergiat, edumaa on Enefit Greenil Täiendatud
Pikk paus Eesti taastuvenergeetika suurvõimsuste rajamisel tõotab lõppeda, sest valitsus kuulutas välja massiivse taastuvenergia vähempakkumise, mis võiks turule tuua nii uusi tuule- kui päikeseparke. Parim lähtepositsioon sel rallil on hiljuti börsile läinud Enefit Greenil.
Pikk paus Eesti taastuvenergeetika suurvõimsuste rajamisel tõotab lõppeda, sest valitsus kuulutas välja massiivse taastuvenergia vähempakkumise, mis võiks turule tuua nii uusi tuule- kui päikeseparke. Parim lähtepositsioon sel rallil on hiljuti börsile läinud Enefit Greenil.