Elion sai loa MicroLinki ostuks

Firma teatas börsile, et ASi MicroLink tütarfirma Microlink Eesti AS jätkab iseseisvana tegevust Elioni grupis. MicroLinki Läti tegevused müüakse edasi Lattelekomile ja MicroLinki Leedu tegevused Lietuvos Telekomasele.

Konkurentsiameti otsuse kohaselt tuleb müüa MicroLinkile kuuluv ning Tallinnas, Tartus ja Pärnus asuv Etherneti tehnoloogial baseeruv fiiberoptiline võrk ning selle võrguga seotud lepingud ja oskusteave. Konkurentsiameti tingimus ei mõjuta oluliselt tehingu väärtust Elioni jaoks. Ka Läti konkurentsiamet andis tehingule heakskiidu tingimusel, et Lattelekom müüb MicroLinki andmesidevõrgu Lätis. Tehingu jõustumiseks on vajalik ka Leedu konkurentsiameti nõusolek.

MicroLink Eesti ostmise eesmärk on tugevdada Elioni ja MicroLinki turupositsiooni Eesti IT-turul. Elioni IT-teenuste ärivaldkond liigub MicroLinki, MicroLinki andmesidevaldkond aga Elioni. MicroLink hakkab vastutama kogu Elioni grupi IT-teenuste pakkumise eest, Elion omalt poolt aga nii terviklahenduste kui ka IT-teenuste müügi eest väikestele ja keskmistele ettevõtetele, samuti suurklientide kliendihalduse eest.

Vastavalt Tallinna väärtpaberibörsi reeglistikule ei ole käesolev tehing käsitletav olulise osaluse omandamisena, mistõttu tehingu täpset hinda ei avaldata. MicroLink Eesti osa maksumus Elionile on väiksem kui 100 miljonit krooni. Käesolev tehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikuga ning Elion Ettevõtted ASi ega Eesti Telekomi nõukogude ja juhatuste liikmed ei ole tehingust isiklikult huvitatud.

MicroLinki 2004./2005. majandusaasta konsolideeritud netokäive oli 556 miljonit krooni (35,5 miljonit eurot) ning konsolideeritud puhaskasum 20 miljonit krooni (1,3 miljonit eurot).

Elioni gruppi kuuluvate ettevõtete 2004. aasta konsolideeritud realiseerimise netokäive oli 2,679 miljardit krooni (171 miljonit eurot) ning grupi konsolideeritud puhaskasum 342 miljonit krooni (22 miljonit eurot). Elioni grupis töötab 1515 inimest.

Tehingu tulemusena koondub serverite majutusteenus ühe firma kätte, kommenteeris IT Grupp otsust.

Eesti infotehnoloogiafirma, MicroLinki ja Elioniga IT-lahenduste osas konkureeriv IT Grupp tervitab konkurentsiameti nõuet, et Elion peab MicroLinki ostu korral müüma Metroo-nimelise fiiberoptilise võrgu, kuid peab kahetsusväärseks, et ameti tähelepanu alt jäi välja serverite majutusteenuse koondumine ühe pakkuja kätte.

?Serverite majutusteenus vajab kõrgeid alginvesteeringuid turule sisenemiseks, mis on pärssinud teistel firmadel konkureerimist,? ütles IT Grupi juhatuse liige Esti Ehatamm-Fels.

Hetkel kuum