Hiina delegatsioon otsib Eestis transiidivõimalusi

Pühapäevast Tallinnas viibiv Hiina Rahvavabariigi kaheksa liikmeline delegatsioon otsib võimalust kasutada Eesti sadamaid ja raudteed transiidiks Euroopasse.

Hiinlased külastasid eile nii Tallinna Sadamat kui Eesti Raudteed, et selgitada välja mõlema organisatsiooni võimsused ning saada aimu võimalustest transiit läbi Eesti Euroopasse ja Ameerika idarannikule suunata.

Tallinna Sadama avalike suhete juhi Sven Ratasepp ütles, et Tallinna Sadam huvitab Hiinlasi kui võimalik väljund kaupadele transiidis Euroopasse.

'Tegemist on siiski tutvumisvisiidiga, kus mingeid konkreetseid otsuseid ei tehta. Samas oleme optimistlikud, et koostöö algaks,' ütles Ratasepp.

Eesti Raudtee avalike suhete juhi Priit Koffi sõnul on tegemist väga spetsiifilise visiidiga, kuna keskendub detailideni transiidile.

'Hiinlasi huvitab eelkõige transiit Euroopasse ning Eesti oleks sõlmpunktiks ideaalne maa. Samas koostöös Tallinna Sadamaga suudame pakkuda ka lisaväärtusi, näiteks transiidikeskuse näol,' ütles Koff.

Täna tutvub delegatsioon Sillamäe ja Paldiski sadamaga ning kohtub Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindajatega.

Majandusministri nõuniku Heido Vitsuri sõnul on ministeeriumi poolt kutsutud delegatsioonis põhiliselt logistika spetsialistid, kes tulid Eestisse tutvuma olukorraga, kas Eesti võiks olla sobilik hiinlastele, et siia rajada suur transpordi ja logistikakeskus ning jaotuspunkt.

'Tegemist oleks keskusega, mis varustaks nii Euroopat, kui ka Venemaad. Hiinlased otsivad ELis omale pidepunkti, Eesti on hetkel kandidaadiks,' ütles Vitsur.

Delegatsioon lahkub Eestist homme Riiga.

Hetkel kuum