Ungaris tõus liiga kiire

Romet Kreek 16. jaanuar 2006, 00:00

Ungari börs on sel aastal tõusnud 6,6 protsenti. Kuid investorid muretsevad, et tõus on liiga kiire, kuna Ungari valitsusdefitsiit on liiga suur. Kukkumist vedas Ungari suurim naftakompanii Mol.

Ungari valitsus peab kärpima eelarvepuudujääki kiiremini selleks, et Ungari saaks loobuda forintist ja minna eurole üle veel enne selle aastakümne lõppu. Selline oli Euroopa Komisjoni raporti sisu. Ungarile anti üheksa kuud aega ümbervaadatud plaani saatmiseks, sest praeguse kava kohaselt ei suuda Ungari eesmärke täita.

"Ungari aktsiaturg on väga kiiresti ja järsult tõusnud," ütles Budapestis asuva KBC Groepi 1,1 mld dollari suuruse varade mahuga varahaldusüksuse fondijuht Istvan Horvath Bloombergile. "Turg on liiga kallis, arvestades majandusstabiilsuse riski."

Ungari suuruselt teise ravimitootja Egis aktsia hind langes 2,6 protsenti, 24 155 forindile. UBS alandas aktsia ostusoovituse neutraalseks soovituseks.

Ungari suurima naftarafineerimistehase Mol aktsia hind langes 3,1 protsenti, 20 350 forintile. Euroopa suuruselt teine kommunaalmajandusfirma, Saksa E.ON, nõustus maksma 25protsendiliste osaluste eest Moli kahes üksuses, mis talle veel ei kuulu, 450 mln eurot (7,04 mld krooni).

Olukord polnud palju parem ka Poolas, kus WIG20 indeks langes 1,7 protsenti, 2785,54 punktile. Poola aktsiaturule on varju heitmas võimalik uus sellistest parteidest moodustatav valitsuskabinet, kes pooldab suuremaid riigikulutusi. Lisaks sellele põlatakse euro kasutuselevõttu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing