ÄP 5 aastat tagasi: Euroopa on sunnitud loomi põletama

ÄP 01. märts 2006, 00:00

Kriis ELi põllumajanduses tühjendab bloki rahakassa ja ähvardab üle kasvada poliitiliseks riiuks, mis võib trügida ka Stockholmi tippkohtumise päevakavasse, kirjutas ÄP aastal 2001.

Brüsselis kohtunud põllumajandusministrid ei olnud üksmeelel üheski punktis, mis Euroopa Komisjon hullulehmatõvest puhkenud lihakriisi lahendamiseks ette pani. Olukord on veelgi halvemaks läinud vastse epideemiapuhanguga Suurbritannias - sedakorda ülinakkava suu- ja sõrataudi näol. Lühemas perspektiivis on küsimus rahas - EL on 2001. aastal kriisikuludeks eraldanud juba 971 miljonit eurot ehk 15,2 miljardit Eesti krooni. Suureneb surve kogu ELi ühtse põllumajanduspoliitika reformiks. Põllumajandusvoliniku Franz Fischleri turu päästmise lähiplaan näeb ette liha kokku osta ja põletada. Edaspidi peavad ületootmist piirama vähendatud kvoodid.

Hetkeseis: Täna on maailm sunnitud põletama linde - linnugripp on levinud ka mitmesse ELi riiki. Teadlaste sõnul võib linnugripp tappa 142 miljonit inimest ja maksma minna 4,4 triljonit dollarit ehk 57 triljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing