Ettevõtjad investeerivad hoogsalt

Martin Hanson 16. märts 2006, 00:00

"EMT on aastaid investeerinud tehnoloogiasse, et jätkuvalt pakkuda oma klientidele kvaliteetset teenust ning olla Eesti innovaatikaliider. Selleks vajalike investeeringute mahtu aitab ehk paremini hoomatavaks teha see, et laias laastus on EMT juba aastaid investeerinud igal tööpäeval keskmiselt miljon krooni. Kvaliteedi tagamise nimel ei saa teha järeleandmisi," ütles EMT juhatuse esimees Valdo Kalm.

Kalmi sõnul oli 2005. aasta lõpu olulisemaks investeeringuks EMT-l kahtlemata 3G võrgu väljaehitamise algus. Kalm ütles, et investeeringud 3Gsse jätkuvad sel aastal.

Tallinna Kaubamaja kontserni eelmise aasta investeeringute suurus oli 422 miljonit krooni, mis aasta varasemaga oli kuni 300 miljoni võrra suurem.

"Kõik soovitud investeeringud varasematel aastatel on teostatud täiemahuliselt. Börsiettevõttena ei avalda Tallinna Kaubamaja tulevaste perioodide plaanilisi näitajaid, sealhulgas planeeritavate investeeringute mahtu. Küll aga on Tallinna Kaubamaja kontserni tütarettevõte A-Selver teavitanud soovist avada lähema kahe aasta jooksul kümme täiendavat Selverit. Tallinna Kaubamaja kontserni käibe kasv 2005. aastal võrreldes 2004. aastaga oli 42,3 protsenti," ütles Tallinna Kaubamaja juhatuse esimees Raul Puusepp.

Rakvere Lihakombinaadi kui suurima investeerimismahuga tööstusharu esindaja finantsjuht Siim Kallast ütles, et investeerimisprogrammi elluviimine on seni olnud edukas, kõik suuremad projektid on ellu viidud.

"Suuremad 2005. aasta investeeringuprojektid olid näiteks pihviliini rekonstrueerimine Rakveres, kindlakaaluliste sinkide pakendamiseks soetatud uus viiluliin, pelmeenitsehhi rekonstrueerimine ning uue pelmeeniliini soetamine Läti tütarettevõttes Rigas Miesnieksis, vorstitsehhi renoveerimine Rigas Miesnieksis, Tsooru farmi ehituse lõpetamine tütarettevõttes Eksekos ning vedelsõnnikuhoidla rekonstrueerimine Eksekos," loetles ta.

Kallast sõnas, et viimaste aastate investeeringud on Rakvere Lihakombinaat teinud omavahenditest.

"2006. aasta investeeringuprogramm kulgeb plaanipäraselt, suuri muutusi siin ei toimu," ütles Kallast.

Rakvere Lihakombinaadi Grupi käive kasvas 2005. aastal 17 protsenti, 1,48 miljardi kroonini.

Ettevõtete netokäive oli 2005. aastal esialgsetel andmetel 453 miljardit krooni, mis on eelmise aastaga võrreldes 20% suurem, teatas statistikaamet. Käibe kasv oli nii suur viimati 2000. aastal.

"Kogukäibe kasvu mõjutas enim ehitus- ja kaubandustegevus," märkis ameti peaanalüütik Hille Vares ning lisas, et ehituses tulenes kasv peamiselt elamuehitusest ning kaubandusettevõtete käibe kasvu mõjutasid enim kütuse kallinemine ja ehitusmaterjalide turu elavnemine.

1998. aasta teisel poolel alanud majanduslangus avaldus 1999. aasta majandustegevuse tulemustes. Madalseisule järgnes 2000. aastal kiire ettevõtete käivete ja investeeringute kasv.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing