Cisco sidesüsteem tõstab firma efektiivsust

Indrek Kald 21. märts 2006, 00:00

See aitab väike- ja keskmise suurusega ettevõtetel muuta oma sidelahendusi efektiivsemaks. Kasutajad saavad suhelda ühe liidese kaudu, kuhu on ühendatud kõne-, e-posti-, suhtlustarkvara- ja audiolahendused ning videopilt.

Unified Communications võimaldab ettevõtteil ühendada olemasolev sidelahendus oma IT-infrastruktuuriga. Ühtlasi laiendab see multifunktsionaalse kõnehaldussüsteemi Cisco Unified CallManager Express võimalusi. Uus toode võimaldab hallata kõnepostkasti sisu pihuarvuti, e-posti sissetulevate kirjade või Cisco internetitelefoni monitori kaudu. Lisaks saab Cisco IP Communicatoriga teha turvalisi interneti- ja videokõnesid läbi laua- või sülearvuti.

Veel üks Cisco uudistoode, Unified Presence Server toetab Nokia kahesageduslikke nutitelefone ja määrab ise efektiivseima sidelahenduse. Nii saab nüüd Nokia telefonidega helistada lisaks GSM-võrgule ka traadita internetivõrkudes.

Pentax hakkas müüma kolme uut digikompaktkaamerat. Optio M10 sobib algajale. Kuuemegapikselise sensori ning kolmekordse optilise suumiga kaamera hind on 3200 kr.

Optio T10-l on suur kolmetolline vedelkristallekraan. See on puutetundlik - seadistusi määratakse sõrme või juhtpulgaga ekraanile vajutades. Alumiiniumsulamist korpuses Optio T10 hind on 5100 kr.

Optio W10 on vee- ja tolmukindel, suure ekraaniga kaamera. Selle hind Eestis on 4500 kr.

Logitechi tõi müüki Mac-arvutitele mõeldud juhtmeta töölauakomplekti Desktop S530 Laser.

See klaviatuuri ja hiire kombinatsioon muudab navigeerimise tõhusamaks ja hiire juhtimise täpsemaks. Uus komplekt sobib toodetele nagu Mac mini, mida müüakse ilma klaviatuuri ja hiireta.

Sileda klaviatuuri paksus on 19 mm. Klaviatuuril on sisseehitatud peopesatugi, sellelt leiab Maci standardklahvid ning kaks paneeli 15 lisaklahviga, mis hõlbustavad meedia ja interneti käivitamist, navigeerimist, dokumentide avamist jms. Klahvide toiminguid on võimalik ka ise muuta.

Uue hiirega saab töötada pea kõigil pindadel, fotosid ja graafilisi rakendusi lubab Logitech töödelda piksli täpsusega. Dokumente ja veebilehti võib kerida üles-alla ja külgsuunas. Viis hiirel asuvat programmeeritavat nuppu võimaldavad muuta helitugevust ja liikuda brauseris hiirt liigutamata. Hiire ja klaviatuuri patareid peavad vastu kuni kuus kuud.

Logitechi uus juhtmeta töölauakomplekt on varustatud USB minivastuvõtjaga. Komplekt maksab 1400 kr.

Märtsist pakub OÜ Welisa väikeste ja keskmise suurusega firmadele kuutasu eest valmisveebilahendust ja finantstarkvara.

Teenus sisaldab veebilehe kujundust, sisuhaldust, e-posti ja veebimajutust. Welisa teatel võtab uue veebilehe loomine aega 15 minutit ja protsess on arusaadav igale tekstitöötlusega kokku puutunud kontoritöötajale.

Welisa muudab veebilehe kui teenuse ostmise lihtsamaks ja pakub kõike kuutasupõhise tervikpaketina, ütles Welisa arendusjuht Tõnu Runnel.

Märtsis müüki jõudnud Sony uudismudelites Cyber-shot W30 ja W50 on müravastane funktsioon, millega saab hea pildi ka ebapiisava valguse või liikuva objekti puhul. Kuuemegapikslistel Carl Zeissi optikaga kaameratel on kolmekordne suum. Ühe laadimisega saab teha 400 fotot.

W30-l on kahetolline ja W50-l 2,5tolline ekraan. 16:9 pildistamismoodus võimaldab teha ka laiekraanfotosid. Mõlemad mudelid kasutavad Sony Memory Stick Duo ja Memory Stick PRO Duo mälukaarte, lisaks 32megabaidine sisemälu. Menüü koosneb ikoonidest. Mudelid W30 ja W50 pakuvad kasutamismenüüd 15 keeles, sh inglise, soome ja vene keeles.

Canoni uus kaamerate seeria mudelitega MV960, MV950, MV930 ja MV900 on standardse 4:3 režiimi kõrval mõeldud ka kõrge eraldusvõimega 16:9 video jäädvustamiseks.

Väikestel, taskusse mahtuvatel 380grammistel kaameratel on 25kordne optiline suum muudetava suurendamiskiirusega.

Kaameratel on elektrooniline pildistabilisaator ja viis automaatse säri režiimi. MV960-l ja MV950-l on valge valgusdioodiga öine režiim ebapiisavates valgustingimustes filmimiseks. Samadel kaameratel on ka kaugjuhtimispult. Lihtsa salvestamise režiim lülitab ühele nupule vajutades kõik olulised seaded automaatseteks.

Canon tõi turule ka multifunktsionaalsete printerite seeria LaserBase MF6500. See pakub väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kiiret laserprintimist, värvilist skaneerimist ja paljundamist. Kõigil mudelitel on prindikiiruseks 22 lk/min, kahepoolne printimine ja paljundamine ning 50-leheküljeline kahepoolne dokumendisöötur.

Eesti turul on tagasi 1980ndate lõpul müügile tulnud fotoaparaatide tootja Premier.

Taiwani firma digikaamerad on mõeldud nii algajale kui ka suuremate nõudmistega pildistajale.

Pildistamisele lisaks saab Premieri kaameraga nii filmida, salvestada heli, näidata pilti telerist, trükkida printerist kui ka kasutada veebikaamerana. Premier DS-8331 on suure vedelkristallekraaniga. Premier on täna suurim digikaamerate tootja Taiwanis ja omab maailmaturust 15%.

Eestis soovitakse haarata mõne aastaga turust 20-25%. Premieri kaameraid esindab Eestis AS Elmaksi Hulgikaubandus.

Hewlett-Packard tutvustas kahte uut tindiprinterit, WiFi-ühendusega Deskjet 6980 ja Bluetooth-toega Deskjet 6940. Värske disainiga printerid trükivad minutis 36 must-valget ja 27 värvilist lehte. Seadmetele saab lisada täiendava sahtli 250 lehele ja kahepoolse printimise mooduli.

Deskjet 6940ga saab trükkida nii pihuarvutist kui ka kaameraga telefonist. See on varustatud paberitüübi sensoriga ja digifotode organiseerimise tarkvaraga. Printer kaalub 6,2 kilo ning maksab 3000 kr. Deskjet 6980 sisaldab arvuti ühendamist printeriga kiirendavat tarkvara, kasutab tuhmumiskindlaid tinte ja omab müravähendusnuppu. Printer kaalub 6,4 kilo, hind on 2100 kr.

Arvutikaupade hulgimüüja GNT tõi turule uued sülearvutid ja UPSid.

Lenovo (varem IBM) hakkas müüma kahte laiekraaniga ThinkPadi sülearvutit, kodukasutuseks mudel Z60m ja ärikasutuseks Z60t. Arvutite Centrino platvormil protsessorid jäävad vahemikku 1,5-2,0 GHz. Optiline seade varieerub CD-kirjutajast ja DVD- lugejast DVD-kirjutajani.

Z60t sisaldab kõvaketast mahuga 60-100 gigabaiti, püsimälu 512 megabaidist kahe gigabaidini. Mõlemad arvutid on varustatud sõrmejäljelugejaga. Väiksema ja kergema ThinkPad Z60t jaehind on 23 500 kr, suurem ja raskem Z60m maksab 18 500 kr.

GNT alustas koostööd ViewSonicu gruppi kuuluva UPSide pakkuja OPTI-UPSiga. Koju ja väikekontorisse sobiv CS-B on nelja väljundiga seade: kaks ülepingekaitsega ja kaks UPSi funktsioonidega. Toote lõpptarbijahind on 950 kr.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing