Kauppalehti: Tallinkil on Silja Line'i ostuks võimatu Soomest laenu saada

Raivo Sormunen 24. märts 2006, 00:00

Attica Holdingule kolme kiirlaeva eest 310 miljoni euro (4,85 mld kr) maksmine ei too häid tulemusi näitavale Tallinkile Soome majandusajalehe hinnangul probleeme. Tallinki investorsuhete juhi Peter Roose sõnul rahastatakse laevade ostmist nii omakapitali kui ka osaliselt pangalaenude arvel.

Samas teeb hiljutine ost Silja Line'i omandamise raskemaks. Pärast kolme kiirlaeva ostmist langeb Tallinki omakapitali osakaal kogukapitalis umbes 35 protsendi ja võlakordaja tõuseb 75 protsendini. Neid näitajaid võib veel heaks pidada.

Silja Line'i ostu korral muutuvad näitajad radikaalselt. Isegi kui laevafirma eest makstakse vaid selle substantsväärtus, mis on umbes 200 miljonit eurot (3,1 mld kr), saadakse kaela ka firma ligi 300 miljoni euro (4,7 mld kr) suurune võlg, kommenteeris Balance Consultingu tegevdirektor Ari Rajala. Siis langeks Tallinki omakapitali osakaal kogukapitalis umbes 20 protsendini ja võlakordaja hüppaks üle 300 protsendi. Selliste näitajate alusel oleks Tallinkil Soomest laenu saada praktiliselt võimatu, kui tegemist ei oleks riskikapitali rahaga.

Soome pangad peavad maksimaalseks võlakordajaks, mille puhul firmat rahastatakse 200%. Laenuvõtja omakapitali tase peaks aga olema vähemalt 35%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing