Eesti parimad curling'u-meeskonnad proovivad jõudu

Mikk Jürjens 31. märts 2006, 00:00

Laupäeval selgub Jeti jäähallis kolmandat korda Eesti parim curling'u-meeskond.

Päev, mis on pealtvaatajatele täiesti tasuta, algab Jeti jäähallis kell 10.30 pronksmedalikohtumisega, finaal algab orienteerivalt kell poole kaks.

Curling on jääspordiala, mida nii tervise- kui ka profispordina harrastab maailmas mitu miljonit inimest ja seda saab mängida nii tehisjääl kui ka looduslikul liuväljal. Mäng ise on lihtne. Tavaliselt umbes 45meetrisel curling'u-rajal võistlevad kaks neljaliikmelist võistkonda, kelle eesmärgiks on spetsiaalsed graniidist kivid "Kodu" (ingl k - house, toim.) keskpunktile lähemale saada. Punktid loetakse kokku pärast iga geimi ja vastavalt kokkuleppele mängitakse 6-10 geimi. Viigi korral mängitakse lisageim(e).

Ehkki curling sündis Šotimaal juba 16. sajandi alguses, jõudis spordiala olümpiamängudele alles 1998. aastal. Eestis on curling'uga tegelema hakatud uuel aastatuhandel, mil kiiresti populaarsust koguv spordiala esmakordselt siia jõudis.

"Aastate jooksul on huvilisi ja harrastajaid märkimisväärsel kiirusel juurde tulnud," ütleb laupäevase ürituse peakorraldaja Erki Lill. "Sellel hooajal, sügisest kevadeni, on Jeti jäähallis uudset elamust kogemas käinud mitu tuhat inimest."

Professionaalsel tasemel mängijaid Eestis veel ei ole, iganädalastel treeningutel osaleb Lille sõnul paarsada inimest.

"Ka Eesti meistrivõistlusi on korraldatud alles 2004. aastast," märgib eelmisel aastal Eesti parimasse curling'u-meeskonda kuulunud Lill. Väljaspool Maarjamaad on samuti paaril korral võistlemas käidud, parimaks tulemuseks seni läinud hooajal saavutatud 15. koht Euroopa meistrivõistlustel ligi kolmekümne osalenud meeskonna hulgas.

"Nagu iga teise uue ja noore spordialaga, tuleb ka curling'u puhul mõista, et enne suurema huvi tekkimist on vaja näidata tulemusi," muigab Lill. "Elukutselisi mängijaid pole Eestisse veel tekkinud, sellest ära elada on võimatu, kuid mingisugune platvorm on loodud." Probleemiks on Lille sõnul ka see, et Jeti jäähalli kõrval on Tartus olev Lõunakeskus ainus koht, kus spetsiaalsel jäärajal harjutada on võimalik.

Curling'uga lähemalt tutvumiseks on huvilistel võimalus külastada Jeti jäähalli või lugeda vajalikku informatsiooni internetist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing