Maja korrapärane hooldus tõstab selle väärtust kordades

Andrus Soonsein 03. aprill 2006, 00:00

Sellegipoolest on vajalik pidevalt teadvustada eramu järjepideva perioodilise hoolduse kasudest nii omanikule endale, majale kui ka naabrile.

Kui majaomanik teostab korraliselt hooldus- ja remonditöid nii maja sees kui ka väljaspool, aitab see peale hea enesetunde ka hoida eramu väärtust kinnisvaraturul ning isegi seda tõsta. Oluline aspekt on ka see, et korralised ning õigeaegselt tehtud hooldused ja pisiremondid tulevad lõppkokkuvõttes omanikule odavamad kui üle pika aja tehtud põhjalik remont.

Maja hooldus sarnaneb väga paljuski autohooldusega, kus pidev ja korraline hoolitsus tagab auto kvaliteetse eluea. Sobivaks näiteks aja ja raha kokkuhoidmisel on maja laudvoodri hooldamine ning õigeaegne värvimine. Voodri hooldamata jätmine pika aja vältel viib tulemuseni, kus kogu majavooder tuleb lihtsalt välja vahetada.

Pärast maja puitosade ülevärvimist vajavad järjepidevalt perioodilist korrastamist ka kütte-, vee- ja kanalisatsioonisüsteem.

Eestimaa kliimas nõuab maja katus väga suurt hoolt, seda eriti lamekatuse puhul, mis peab läbi aastate korras olema. Õigeaegne värvimine hoiab ära plekk-katuse roostetamise ning palju muid ebameeldivaid probleeme.

Järjepidevalt tuleb jälgida, et vihmaveerennid oleksid okastest ja lehtedest puhtad ning et sinna jää ega vesi seisma ei jääks.

Maja alla ehitatud vundamendi tuulutusrestide puhul (vanematel majadel) on oluline jälgida, et need oleksid talvel suletud ning suvel avatud. Sama puudutab ka keldrite tuulutamist, et ära hoida nende muutumist niiskeks ja rõskeks. Vale sisekliima hakkab mõjuma ka majale endale, sest maja tahab hingata. Probleemide korral on alati soovitatav nõu küsida ehitusspetsialistilt, et ära hoida hilisemaid tõsisemaid olukordi.

Oma vara pidev hooldamine tõstab kinnisvara väärtust ka selle müümisel ning võib lühendada ka selle müügiperioodi. Kiiresti ja edukalt õnnestub kinnisvara müüa siis, kui maja kaks aspekti - hind ja seisukord - on tasakaalus.

Inimesed usuvad end olulistes otsustes mõtlevat ratsionaalselt, kuid tegelikult on kinnisvara ostuotsus tihedalt seotud emotsioonidega, kus positiivne esmamulje on äärmiselt tähtis.

Kui majaomanik on teostanud järjepidevalt korralist hooldust, jäävad enne müüki panemist ära suuremad remonttööd. On juhuseid, kus ostja peab omaniku tehtud mahulisi töid elementaarseks ning pole nõus selle eest maksma. Investeerite oma aega ja raha, mida ostja ei suuda hinnata, ning just selle tõttu on korraline hooldus esmatähtis.

Praktika näitab, et väike investeering ja oma töövaev on väga olulised tegurid, mis aitavad kaasa teie maja väärtuse tõstmisele ja müügi kiirendamisele ning peale selle on ka teil endal parem enesetunne.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing