Toomas kasutab taskurahale lisaks oma säästusid

Jaana Pikalev 13. aprill 2006, 00:00

Äsja 19aastaseks saanud Toomasele kannavad vanemad iganädalase taskuraha tema pangakontole. Sularahaga arveldamine noormehele ei meeldi, sest see võidakse ära varastada. Vanemate antud taskuraha kulub Tallinna 32. keskkoolis õppival Toomasel lõunasöögile ja rongi või marsruuttaksoga iga päev Tallinnast koju Nissi sõitmiseks. Suur osa rahast läheb ka autokooli lisatundidele, sest noormees soovib saada autojuhilube.

Mullu suvel käis Toomas Rootsis kurke korjamas, et teenida oma isiklikku raha. Seal teenitud paarikümnest tuhandest kroonist jätkub talle siiani. Ühe suurema väljamineku tegi noormees hiljuti oma hobi tarbeks - ta ostis muusikatarvete poest uhiuue 6000 krooni maksva elektrikitarri. Omateenitud rahast kulub iga kuu umbes 500 krooni isiklike kulude katmiseks. Toomas teeb oma kodukohas sõpradega alternatiivmuusika bändi, nii kulub iga kuu veidi raha ka kitarri tarbeks - kord on vaja osta kitarrikeeli, teinekord mõni muu asi.

Nädalavahetustel naudib Toomas sõpradega väljaskäimist. Lemmikpaigaks on kujunenud Rock Café, kus käib ta sõpradega kord-kaks kuu jooksul muusikaüritustel. Pileti ostab ta oma kõrvalepandud raha eest.

Riiete ostuks küsib ta raha vanematelt, kuid et nende kulutusi riietusele vähendada, paneb ta poole vajalikust summast oma rahast juurde. "Riideid küll palju ei osta, kuid kord kuus ehk mõne eseme ikka," räägib Toomas.

Aktsiaturul Toomas tegutsenud pole, kuid on seda jälginud. "Mõni aeg tagasi plaanisin ka ise osta Tallinki aktsiaid, kuid otsustasin sellega veel oodata," selgitab noormees. Vanemad on talle teinud elukindlustuse, kust raha saab ta kätte alles kümne aasta pärast. "Siis saaks selle raha eest osta ehk korteri," loodab Toomas. Kui suur summa iga kuu sinna koguneb, ta ei tea.

Ka sel suvel plaanib ta tööle minna eesmärgiga teenida ülikooliks raha. Toomas soovib sügisel asuda õppima Tartu ülikooli keskkonnatehnoloogia erialale. "Välismaale seekord minna ei taha, töö Rootsis oli üpris raske," seletab Toomas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:54
Otsi:

Ava täpsem otsing