Regio rõhub arengule välisriikides

Martin Hanson 19. aprill 2006, 00:00

Regio juht Teet Jagomägi andis eile teada, et ettevõtte käive oli möödunud aastal üle 44 miljonit krooni ja kasum 2 miljonit krooni.

"Tegutseme paljuski telekomisektoris, seal vaadatakse rohkem tellimuste mahtu," kommenteeris Jagomägi tulemusi. "Regio 2005. aasta tellimuste maht oli 55 miljonit krooni ehk võrreldes 2004. aastaga oli kasv kahekordne."

Regio töötajate arv suurenes mullu poole võrra, täna töötab Regios 70 inimest. Ettevõtte ekspordi osakaal suurenes 50 protsendini.

"2005. aasta suurim saavutus on ehk see, et ilmselt oleme me nüüd Euroopa suurim asukoha määramise platvormide tarnija klientidega Indias, Lähis-Idas, Põhja-Aafrikas ja Ida-Euroopas ning Eestis ka muidugi," lisas Jagomägi.

Jagomägi ütles, et uueks aastaks loodetakse veelgi suuremat kasvu: käivet 70-80 miljonit krooni ja kasumit 5 miljonit krooni. Tegelikult ju ikka ei tea, mis saama hakkab, lisas ta juurde.

"Meie siht selleks aastaks on areneda nendes riikides, kuhu oleme jala maha saanud, laiuses ning viia peale telekomiteenuste sinna ka muid meie tooteid. Näiteks logistikasektoris tooteid, millega saab vedusid optimeerida. Hakkame piltlikult öeldes keeglirajal uusi kurikaid maha võtma," ütles Jagomägi ning lisas, et oluline on nüüd ka Regio enda logistika optimeerimine.

Regio tulevikku kindlustab ka mitu Euroopa tootearendusprojekti, millest üks on näiteks kriisikolletesse sidevõrkude loomine, kuhu Regio pakub kohamääramistooteid. "Need projektid annavad kindlust ja rahavoogu," sõnas Jagomägi.

Eelmine aasta tähendas Regio jaoks kiiret arengut. Aasta algusesse jäi Regio laienemine Lähis-Itta, sõlmiti tarkvara kasutamiseks lepingud ka Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraatide telekomiettevõtetega. Märtsis sõlmiti leping tegutsemiseks India mobiiliturul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing