Kilk: ostjatele on Weroli müügi venimine kasulik

Villy Paimets 03. mai 2006, 00:00

Weroli müügikonkursil teiseks jäänud ärimees Rein Kilk ütles eile, et see tõkend on ostjatele kasulik, kuna siis saavad nad tootmisega tutvuda. "Ostjad teevad siin üllatavaid avaldusi, näiteks, et võiks tehase töötajate arvu 60-lt 14-le vähendada ja selle kahes vahetuses (kolme asemel - toim.) tööle panna, aga nii ei saa, see näitab, et nad pole absoluutselt kursis. Sellise suurusega tehase jaoks jääb 14 inimest väheks ja kui liin kas või korraks seisma panna, siis kulub terve päev selle puhastamiseks ja uuesti tööle panemiseks," selgitas Kilk, kes ise viis end oma sõnul õli pressimise tehnoloogiaga hästi kurssi.

Kilk lisas, et Kruuda on praegu välismaal, aga Sõõrumaa helistas talle korra, et edasistes plaanides kokku leppida. "Eks siis tuleb kohtumise jaoks aega leida," ütles Kilk, kes 52miljonilise ostuhinna kohta arvas, et tema küll Werolit sellise hinnaga ei ostaks.

"Valmistun raha vastuvõtmiseks," muheles Kilk lõpetuseks. "Eks nüüd peab siis vaatama, kuhu see raha investeerida."

Urmas Sõõrumaa kinnitas, et on Kilgiga ühendust võtnud. "Loomulikult, me suhtleme ju kõigi Eesti inimestega," ütles Sõõrumaa ning lisas, et tahaks teada, mida Kilk edasi plaanib. Kilgi väitele, et seisak on ostjatele tootmisprotsessi tundmaõppimiseks kasulik, ei osanud Sõõrumaa esimese hooga kuidagi reageerida. "Kallis õppemaks sel juhul," naeris ta siiski.

Sõõrumaa rääkis, et on Weroli kohta igasuguseid huvitavaid jutte kuulnud, lausa nii huvitavaid, et ostuhuvigi võib raugema hakata. "Olen kuulnud, et seal on hoonestusõiguseid antud kellegi kasuks, olen kuulnud, et seal on veel mingisuguseid miljonilisi võlakirju välja tulemas ja lõpuks olen kuulnud, et kogu Weroli varustusahel käib läbi Kilgi firmade," ütles Sõõrumaa.

Kuulujutte on kuulnud ka Kruuda. "Ma arvan siiski, et seal kõik kõige lihtsam ei ole," ütles Kruuda.

"Urmas (Sõõrumaa - toim.) on palju ettevõtteid üle võtnud ja mina olen ka ettevõtteid üle võtnud ja saneerinud. Vanasti oli ütlus, et kui oled viis aastat ettevõtet juhtinud, siis võib sind ilma kohtuta kinni panna. Aga ma ei taha midagi ette öelda, tänapäeval on ju kõik õnneks paberil ka," lisas Kruuda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing