Soome, Hispaania, Kreeka, Portugal ning Island avasid tööturu

ÄP 03. mai 2006, 00:00

Alates 1. maist ei nõuta Eesti kodanikelt nendes riikides töötamiseks enam tööluba.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on piirangute kaotamine tööjõu liikumisele igati tervitatav. "Oleme taas sammuke lähemal uute ja vanade liikmesriikide elanike olukorra võrdsustamisele," ütles Paet. Samas toonitas välisminister, et mujal töötamise võimaluste avardumine ei peaks kaasa tooma tööjõu väljavoolu Eestist, vaid kogemuste omandamise, mida siis kodus rakendada.

Taani pikendab üleminekumeetmeid küll kolme aasta võrra, kuid kaalub nende järk-järgulist kaotamist aastaks 2009.

Prantsusmaa avab oma tööturu mõnede elukutsete esindajatele, näiteks antakse tööluba automaatselt kokkadele, ettekandjatele, hooajatöölistele põllumajanduses, ehitustöölistele, müügimeestele jt.

Sarnaselt Prantsusmaaga avavad oma tööturu teatud sektorites Belgia ja Luksemburg.

Holland on teada andnud, et teeb selle aasta lõpus otsuse, kas piiranguid pärast 1. jaanuari 2007 veel pikendada või mitte.

Itaalia on tõstnud uutest liikmesriikidest pärit tööjõule määratud töölubade kvooti 79 000-lt 170 000 inimesele aastas.

Saksamaa ja Austria pikendavad piirangute kehtivust kolme aasta võrra.

Euroopa Majanduspiirkonna riikidest kaotab piirangud tööturule sisenemiseks Island. Norra pikendab üleminekumeetmeid kolme aasta võrra.

2003. aastal sõlmitud ühinemisleping sätestas liikmesriikide õiguse rakendada piiranguid 1. mail 2004 liituvate riikide, välja arvatud Küpros ja Malta, tööjõule maksimaalselt seitsmeks aastaks. Pärast 1. maid 2011 ei ole ühelgi liikmesriigil õigust 2004. aastal Euroopa Liiduga liitunud riikide kodanikele oma tööturule sisenemisel piiranguid kehtestada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:57
Otsi:

Ava täpsem otsing