Tanklad hakkasid eile jälle kütuste hinda tõstma

Gert D. Hankewitz 03. mai 2006, 00:00

Kui aprillis naftabarreli hind rekordilise 71,40 dollarini tõusis, tõstsid ka kõik Eesti kütusemüüjad bensiini ning diislikütuste hinda. Eelmisel korral esimesena hindu kergitanud Statoil alustas ka seekord hinnatõusu, pannes kõikidele kütustele 30 senti otsa. Eile maksis enimtarvitatav kütus 95E Statoilis 14,95 krooni liitri kohta. Tanklaketile kuuluvates 1-2-3 automaattanklates jäeti hinnad aga tõstmata.

Mis põhjustel hindu tõsteti. jäi saladuseks, sest kütusemüügifirma juht Helle Kirs ei saanud küsimustele vastata.

Eile teatas ka Olerexi kett, et tõstab hindu 20-30 senti liitri kohta. Olerexi turundusjuhi Antti Moppeli sõnul oli hinnatõusu põhjuseks Iraani ebastabiilne poliitiline olukord. "Hinnatõusu peamine põhjus on jätkuvalt kartus, et vaidluses tuumaprogrammi üle on Iraan valmis kasutama naftarelva - see tähendab vähendama naftaeksporti või peatama selle," sõnas Moppel Postimehele. Ta lisas, et jätkuvalt on rahutuste tõttu häiritud ka Nigeeria naftaeksport.

Neste keti juhi Indrek Kaju sõnul jälgivad nad, mis kütuseturul toimub, ning langetavad otsuse, kas hinda tõsta või mitte, hiljemalt täna hommikuks. Küsimusele, miks Neste kohe pärast Statoili hindu ei tõstnud, vastas Kaju, et kütuse jaemüüjad tegutsevad turul, mis on avatud konkurentsile, ning ettevõtted on oma hinnakujunduses vabad. "See tähendab, et nad otsustavad ise, mis hinnaga mingil hetkel kaupa müüa," lisas Kaju.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing