Tallinna Vesi annab rahalisi lubadusi

Krista Taim 04. mai 2006, 00:00

Nii näiteks on lepingulisel Tallinna Vee kliendil õigus nõuda alates eilsest hüvitist, kui ettevõte ei jõua kliendiga kokkulepitud kohtumisele õigel ajal või siis kestab veekatkestus kokkulepitud ajast kauem. Kui ühiskanalisatsiooni ummistust pole 12 tunni möödudes pärast väljakutse tegemist likvideeritud, on võimalus küsida hüvitist 200 krooni, samuti siis, kui avariiliste remonditööde korral kestab veekatkestus kauem kui 12 tundi. Avariilised remonditööd lubatakse ära teha kolme ööpäevaga, juhul kui see ei õnnestu, on ebamugavuse hind 150 krooni. Kui planeeritud remonditöödest ja nendega seonduvatest veekatkestustest pole viis päeva ette teatatud, saab hüvitist 150 krooni. 100 krooni piiresse jäävad ebamugavused, mis seotud lepingute, arvete ja kirjadega, kui need liiguvad aeglasemalt kui viis päeva.

Rahasummat siiski kliendi kontole otse ei kanta, vaid arvestatakse veearvest maha.

ASi Tallinna Vesi klienditeeninduse juhi Merle Lindma sõnul on küll klientide rahulolu ettevõtte teenustega aasta-aastalt paranenud, kuid vaatamata sellele soovitakse veelgi pingutada. "Tallinna Vesi on esimene ettevõte Eestis ja ka Baltimaade, kes annab hea tahte avaldusena oma klientidele taolised lubadused," sõnas Lindma.

Tema selgitusel on hüvitiste suuruse aluseks võetud ühe perekonna keskmine veearve, mis on ligi 200 krooni. Tallinna Vee tekitatud materiaalse kahju hüvitamist käsitletakse lubadustest eraldi. Tallinna Vesi maksab hüvitist vaid lepingulistele klientidele, kes on ettevõttega sõlminud ka liitumis- või teenuslepingu. Hüvitise saamiseks peab klient helistama klienditeenindusse või siis täitma avalduse ettevõtte koduleheküljel.

Eesti Gaasi müügiteenuste ettevõtte direktori Raul Kotovi sõnul neil sellist lubaduste nimekirja pole ja selleks puudub ka vajadus. "Mingisugust eraldi listi selle jaoks küll vaja pole, kus me deklareerime, kui ilusad ja kenad oleme. Meie lubadused ja hüvitised on kõik meie gaasi ostu-müügilepingutes kirjas ja kõik käib nii, nagu maagaasiseadus ja leping ütlevad. Seni oleme oma asjadega hakkama saanud ja kui klient pole rahul, oleme püüdnud asja ära lahendada," sõnas Kotov.

Elioni juhatuse esimehe Valdur Laidi sõnul on klientidele lubaduste andmine ja neist kinnipidamine väga oluline. "Lubadused sõltuvad sellest, millist teenust klient kasutab. Need lubadused võib kokku võtta nii, et kliendi jaoks oleks teenuse tellimine lihtne ja kiire ning teenus hakkaks lubatud ajal tööle, rikked oleks kõrvaldatud lepingus kokkulepitud aja jooksul ning asjatundlik klienditugi oleks kättesaadav 24 tundi ööpäevas, 7 päeva nädalas ja 365 päeva aastas," sõnas Laid.

Näiteks toob ta veebimajutusteenuse, kus Elion on andnud lepingus lubaduse, et garanteeritud toimivus (uptime) on 98,5% kalendrikuus. Kui kuu jooksul on koduleht maas rohkem kui 11 tundi, siis on kliendil õigus nõuda leppetrahvi ühe päevatasu ulatuses iga algava tunni kohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing