Elektriline aiatööriist säästab naabreid

Margus Valdi 05. mai 2006, 00:00

Motoriseeritud aiatööriistade peamine mõte on aega oluliselt kokku hoida ja teha töötamine võimalikult mugavaks ja nauditavaks, ütles Gardena kaubamärki turustava ASi Schetelig EV müügiesindaja Ragnar Raidma.

Stiga aia- ja metsatehnika maaletooja OÜ Stiges müügijuht Priit Holtsmann lisas, et elektriliste aiatööriistade suuremateks eelisteks sisepõlemismootoriga tööriistade ees on märgatavalt madalam müratase ja kaal. Müraga, mis töötamisel tekib, tuleks arvestada lähedal asuvate naabrite puhul ja kui aias toimetamiseks jääb aega ainult õhtutel. Tülikaks võib muutuda aga suurematel maa-aladel töötamine, kuna elektrikaablite lahti ja kokku kerimine hakkab piirama tegutsemisvabadust.

Selle aasta uudistooteks on akul töötav veepump, mida saab edukalt kasutada suvilates või maamajades, kus puudub elekter või kus veevõtukohta on raske vajaliku energiaga varustada. "Tegu on uputatava pumbaga, mis saab oma toite vastavasse liitmikusse ühendatavast akust. Seadet on lihtne kasutada, kuid peab jälgima, et aku jääks kuivale kohale ning sellele ei saaks liigselt pritsmeid. Töö lõppedes on lihtne pump kaasa võtta ja kuuri panna," selgitas Ragnar Raidma.

Puude lõikamisel ja kärpimisel tekib alati probleem, mida ette võtta okstega, kui lahtise tule tegemine hoovis ei ole võimalik või kui selleks puudub sobilik koht. Selle mure lahendab väike oksapurusti.

"Oksapurustid võib jagada tööpõhimõtte alusel kahte gruppi. Lihtsustatult rääkides on ühe tööorganiks analoogselt kodudes kasutatava köögikombainiga riiv, mis pealt ette antud oksad riivimise teel purustab. Teise puhul surutakse oksad hammasrataste vahele," rääkis Priit Holtsmann.

Muruniitjaga töötades jääb tihti nurki ja servi, kust muru pügamine niitjaga on võimatu. Sel juhul on murukäärid asendamatu tööriist. Kui varem pidi murukääride kasutamiseks kummardama või kükitama, on praegu enamikul lisavarustusena või mõne mudeli puhul ka komplektis kaasas pikendusvars, mis annab võimaluse küürutamata töötada, ütles Raidma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing