Kaubamaja loob kasvuks eeldusi

Raivo Sormunen 08. mai 2006, 00:00

Möödunud neljapäeva õhtul dividendide maksmise ja fondiemissiooni uudisega välja tulnud Tallinna Kaubamaja aktsia tõusis reedel 3,7%, tasemeni 20,51 eurot (320,91 kroonini).

Tõus protsentuaalselt oli igati muljetavaldav, aga veidi pikema aktsiahinna graafiku juures mitte eriti silmatorkav, kuna alles nädalapäevad tagasi kaubeldi aktsiaga 21 euro (328,58 krooni) all.

Jaekaubanduskontsern teatas lõppenud nädalal, et maksab esimest korda pärast kolme aasta pikkust pausi dividende ja korraldab fondiemissiooni, lastes iga aktsia kohta välja viis uut. Nii fondiemissiooni osalemiseks kui ka dividendide saamiseks on vaja olla aktsionäride nimekirjas 13. juunil. Tõenäoliselt hoiab uudis Tallinna Kaubamaja aktsiat tugeva veel mitmeid päevi. Uue impulsi võib aktsia saada pärast esimese kvartali tulemuste avaldamist ning ka siis, kui investorid endale uued aktsiad kontodele saavad.

Fondiemissioon peaks parandama aktsia likviidsust, mis on aastast aastasse langenud.

Kui 2002. aastal kaubeldi aasta jooksul kokku tervelt 2,2 miljoni jaemüügifirma aktsiaga kogumahus 125 miljonit krooni, siis möödunud aastal kõigest 75 000 väärtpaberiga 52 miljoni krooni eest.

Tallinna Kaubamaja on fundamentaalselt suhtarvude poolest hästi kallilt hinnatud.

Ettevõtte P/E (hinna/kasumi) suhe ulatub koguni 23,1-ni.

Samas on firmal kõik eeldused käesoleval aastal oma tulemusi märkimisväärselt tõsta.

Möödunud aasta teisel poolel avati üle Eesti tervelt kuus Selverit ja aasta viimasel veerandil sai laiendatud Tartu Kaubamaja ehk siis nende pindade panus jäi eelmisel aastal kaubanduskontserni müüki madalaks. Madala rentaablusega töötava jaekaubanduskontserni jaoks on laienemine üks peamisi võimalusi oma kasuminumbrit tõsta.

Ise arvan, et Tallinna Kaubamaja võib sel aastal olla üks kiirema kasumi- ja käibekasvuga firmasid kohalikul börsil.

Möödunud reedel avaldas Baltika oma igakuised müügitulemused. Rõivamüügikontserni viimase kuu müügikasv ulatus 23 protsendini, ühtides täpselt aasta esimese nelja kuu kasvunumbriga. Investorid tulemustest vedu paraku ei võtnud. Väärtpaber sulgus 14,55 eurol (227,66 kroonil) ehk täpselt samal tasemel kui päev varem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing