Kuld odavnes, kuid valitseb optimism

Peeter Teder 09. mai 2006, 00:00

Kulla hind Londonis langes, sest tehnilise analüüsi kohaselt võib väärismetalli tõus olla liiga kiire; samas ennustab enamik analüütikuid, et kollane metall peaks jätkama kallinemist.

Väärismetalli hinnagraafiku kahe nädala suhtelise tugevuse indeks on 72,6 ja on olnud kõrgemal 70st viis päeva. Näitaja ülalpool 70 viitab võimalusele, et hind võib hakata langema.

"Turg paistab olevat ülekoormatud ja vajab korrektsiooni," ütles väärismetalliportaali TheBullionDesk.com analüütik James Moore.

Kohese tarnetähtajaga kulla hind langes 0,9 protsenti ja väärismetall maksis eile kl 15.30 paiku 677,5 dollarit unts.

Kulla hind on tänavu teinud 32protsendilise hüppe üles ja tõusis eelmisel nädalal 4,6 protsenti, käies ära ka viimase 25 aasta kõrgeimal tasemel, 687 dollaril untsist.

Bloombergi küsitletud 25 analüütikust, investorist ja kauplejast 18 soovitasid kollast metalli osta, üks soovitas müüa ja kuus olid neutraalsed.

Kui dollar jätkab nõrgenemist enamiku maailma valuutade suhtes, võivad investorite spekulatsioonid viia kulla hinna isegi 700 dollarini untsist.

Kulla tõusu üks põhjus võib olla ka asjaolu, et investorid soovivad maandada oma inflatsiooniriski. Inflatsiooniriski suurendab kallinev nafta, mille hind on viimase aastaga tõusnud 38 protsenti ja jõudnud ülespoole 70 dollari tasemest barreli kohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing