Filmistaarid Performance Show'l

Ardo Kalda 26. mai 2006, 00:00

Tänavust Performance Show'd külastas umbes 7500 autohuvilist ehk vaid pool oodatud 15 000 inimesest.

Peakorraldaja Andrus Mõsovski sõnul loodab ta, et üritus päris miinustesse siiski ei jäänud. Kõik lubatud eksponaadid polnud ka näitusel väljas. Tulemata jäid Ameerika autod Rootsist ja ka kaks tuuningautot samast kandist. Viimastest üks plahvatas mõned kilomeetrid enne Stockholmi, kus ta pidi näituse külastamiseks laevale sõitma.

Teine sõitis aga vastu seina. Tulemata jäi ka Mr. Fun'i nime all tuntud tuunija oma Nissaniga, kes osales hoopis Soomes Malmi lennuväljal toimunud samalaadsel üritusel.

"Eelmisel aastal oli küll autosid rohkem, kuid tase tänavusest ka mitu korda madalam," nendib Mõsovski. Mehe sõnul oli Ameerika autode tase sel aastal märksa kõrgem ja samamoodi oli tõusnud ka tuuningautode kvaliteet.

See on ka loogiline, sest sel aastal sai näha juba spetsiaalselt ainult näituste tarbeks ümberehitatud autosid. Tuuningautodest olid suurimad tõmbenumbrid filmist "Kadunud 60 sekundiga" tuntud Ford Mustang ehk Eleanor ja samuti filmimaastikult pärit Batmani Batmobiil.

Uutest autodest olid väljapaneku keskpunktiks loomulikult ülieksklusiivsed Bentleyd, Aston Martinid ja Wiesmannid. Baltikumis esindab neid marke Läti firma Royal Motors, kellel on plaanis ka Lätis suur salong avada. Eesti koostööpartneriks on PP International Group, kust neid eksklusiivseid sõidukeid tellida saab.

Mõsovski seda ei karda, et üritus oleks oma lae saavutanud, pigem on veel palju teha. Järgmise aasta näituse ettevalmistused hakkavad Performance Show' korraldajatel juba selle aasta juunis, kui minnakse Rootsi järgmisi eksponaate välja valima.

Automotive News Europe andmetel soovib Toyota ehitada Euroopasse kokkupanemistehase.

Põhjuseks olevat see, et Jaapani autotootja soovib 2015. aastaks müüa Euroopas juba 100 000 Lexust. Automotive News Europe'i tütarväljaanne Automobilwoche tõi loo avalikkuse ette juba 8. mail. Seal räägiti, et uut tehast plaanitakse kas Saksamaale või Prantsusmaale. Samuti mainiti, et tehas hakkab ehitama mitte ainult Lexuseid, vaid selle väravatest hakkavad välja vurama ka Toyotad.

Tootmine peaks algama viie aasta jooksul ja eelarve tehase käimalükkamiseks on juba kinnitatud.

Tehas suudaks toota 100 000 autot aastas ja Toyota investeeriks sellesse 800 miljonit eurot. Tehas annaks üle 2000 töökoha.

See oleks esimene Lexuse tehas Euroopas. Toyotasid ehitatakse juba praegu Suurbritannias, Prantsusmaal, Tšehhis ja Türgis. Toyota on Automotive News Europe'ile ametlikult öelnud, et neil pole hetkel plaani Euroopasse tehast ehitada, küll aga avatakse 2007. aastal tehas Venemaal.

Toyota loodab 2015. aastaks kogu kontserni peale müüa 1,2 miljonit autot ainuüksi Euroopas.

Fotod: Indrek Susi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing