Suuromanik pantis Tallinki aktsiaid

Annika Matson 30. mai 2006, 00:00

Finantsinspektsiooni koduleheküljelt selgus, et 19. mail on Infortar pantinud finatstagatisena 1,44 miljonit Tallinki aktsiat ehk ligi 100 miljoni krooni väärtuses aktsiaid. Samas on mai lõpus Tallinki aktsiaid juurde ostnud insaiderid. 23. mail on Tallinki juhi Enn Pandi firma Mersok OÜ ostnud juurde 15 000 Tallinki aktsiat. Samal päeval on 7000 Tallinki aktsiat juurde ostnud Tallinki nõukogu liige Ain Hanschmidt.

Tallinki suuromaniku Infortari üks omanikke Hanschmidt ütles eile Äripäevale, et raha oli vaja äritegevusse investeerimiseks. "Laenu saamise tagatiseks tuli need Tallinki aktsiad pantida," ütles Hanschmidt.

Aasta alguses teatas Infortar, et plaanis on Lasnamäele rajada lõbustuskeskus Tallink City, kuhu investeeritakse ligi 5 miljardi krooni. Hanschmidt märkis eile, et ta ei soovi täpsustada, kuhu raha täpselt investeeritakse.

Detsembris peaks Infortaril valmima Tallinna reisisadamas Sadama 11a hotell Tallink Spa Ekspress. Hotelli maksumuseks kujuneb ligi 450 miljonit krooni. Hotelli omanik on Infortari tütarfirma OÜ Sunbeam.

Eelkokkuleppe kohaselt hakkab hotelli opereerima Tallinki tütarfirma OÜ TLG Hotell. Lisaks on AS Infortar plaani võtnud siseneda turismiärisse.

Tallinki suuromanik Infortar teatas Tallinki aktsiate pantimisest nõuetekohaselt finantsinspektsioonile. Tallinna börs leidis, et nad on käitunud korrektselt ning börsiteadet ei olnud vaja avalikustada.

Küll võiksid nad hiljem avalikustada, kui leping poolte vahel on juba kindel, mis eesmärgil nad need aktsiad pantisid.

Börsiteade tuleks esitada, kui tehing puudutaks rohkem kui 10% turukapitalisatsioonist. Tallinki puhul oli antud aktsiakoguse näol tegemist veidi alla protsendiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing