Pulk teenis rekordkasumi

Pille Rõivas 02. juuni 2006, 00:00

Edukas õpilasfirma Pulk on silma paistnud huvitava tootega, osavusmänguga "Viguripulgad". Aprillis omistati neile teine koht Eesti parima õpilasfirma konkursil ja mais saavutasid nad Ungari õpilasfirmade laadal parima õpilasfirma tiitli.

Äsja tehtud vahekokkuvõte näitab, et ÕF Pulk on teinud ka Eesti õpilasfirmade kasumirekordi, ületades ülimenukat valemitega kaustikuid tootnud paari aasta tagust õpilasfirmat 4Poega, kellest on praeguseks välja kasvanud OÜ Realister.

ÕFi Pulk tegev- ja turundusjuht Karl Kerem ei ole üllatunud headest tulemustest, sest äriideega on tehtud palju tööd. Praeguseks on poisid palganud ühe sõbra tootmisesse appi. "Müüme end pidevalt tühjaks ega jõua piisavalt toota," selgitab Karl.

Karl leiab, et eraettevõtlus tagab ühiskonnas edu paremini kui palgatöö. Õpilasfirma kinnitas varasemad mõtted ettevõtlusest. Kõrghariduse plaanib ta omandada ehitusinseneri erialal ja lähtub arusaamast, et firmajuhiks ei pea tingimata õppima. Olulisem on teadmised ettevõtte tegevusvaldkonnast.

"Ideaalvariant on oma ettevõtte asutamine, mille suunas praegu püüdlengi," ütleb Karl. Välismaale töölemineku plaane pole ta heietanud, sest leiab, et Eestis on edukam firmat teha kui välismaal. Aga välismaal õppimise plaane ta ei välista.

Ettevõtte finants- ja personalidirektor Ilmar Norvik kavatseb pärast gümnaasiumi lõppu minna välismaale ülikooli õppima majandust, kuid mitte põhiainena. Ilmar ei välista tulevikus ka palgatööd, sest leiab, et ettevõtlust ja palgatööd saab edukalt ühendada.

Tootmisdirektor Koit Kangur on ettevõtlusele mõelnud järjest enam. Oluliseks peab ta ettevõtte toimimise jälgimist seestpoolt. Tulevikku plaanib Koit siduda inseneri valdkonnaga, sest oma ettevõtte juhtimiseks üksnes äriteadmistest ei piisa.

Junior Achievement Eesti büroo juhataja Epp Vodja sõnul on õpilasfirma Pulk fenomeniks nii-öelda ise müüv kaup. "Kui üks mängib, siis vähemalt kümme potentsiaalset ostjat vaatavad pealt," ütleb Vodja. Märkimisväärne on poiste müügiaktiivsus ja võimaluste maksimaalne ärakasutamine.

Õpilasfirmaga tegelemine on andnud poistele palju kogemusi suhtlemise, organiseerimise ja meeskonnatöö vallas.

Töö on sujunud rahumeelselt ilma suuremate lahkhelideta. Kõige suurem pluss nende puhul on täpsus ja konkreetsus, kõik otsused on läbimõeldult tehtud.

Usun, et igaüks neist võiks proovida kätt oma firma juhtimises - kogemust ja läbilöögi tahet neil on. Võõrkeeltega suudaksid nad konkureerida ka mujal maailmas

Järgmisel aastal pühenduvad nad gümnaasiumi lõpetamisele. Firmaga tegelemine näitas hariduse tähtsust ettevõtte tegemisel, ilma selleta poleks võimalik hästi raha teenida.

Ma ei oska öelda, kas vigurpulkadel on pikemas perspektiivis tulevikku, kuid igal juhul hoian poistele pöialt. Usun, et kuuleme nende saavutustest õige pea.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing